Pärnu

Pärnu on Eesti tuntuim suvelinn, suvepealinn. Pärnu rand muidugi eelkõige, aga suviti on Pärnu täis ka kõikvõimalikke suveüritusi, igav ei hakka.

Booking.com


Hotelliarvustus: Strand SPA & Conference Pärnus

Jõudsime hotelli Strand tormisel sügisõhtul, kui puuoksad hakkasid murduma ja vihm peksis peaaegu horisontaalis. Eesmärgiks oli majutuda kolmekesi ühes numbritoas, ehk siis valitud oli kahene tuba lisavoodiga.

Selleks sobis juuniorsviit, mis on läbi kahe korruse: esimesel korrusel on WC ja elutuba, kus lisavoodiks lahtikäiv diivan ning n.ö rõdul kaks ülejäänud "põhivoodit". Üles viib keerdtrepp, pesemisvõimalus on samuti üleval. Seega dušisabas peab seisma, aga hommikune kergem pesu võib toimuda nii üla- kui allkorrusel.

Pärnus kestab Euroopa ökoturismi konverents

Esimene Euroopa Ökoturismi Konverents Pärnus käib juba kolmandat päeva. Kui eile olid külalised tormisel merel, siis täna on tubasemad üritused. Pärnus sadas terve öö ja oli napilt 8 kraadi sooja, nii et avasõnades mainitud "viimase 50 aasta kõige soojem suvi" mõjus väheusutavana. Hotell Strand, kus konverents toimub, hakkas selle tormi ja vihmavalangutega isegi natuke lekkima. Praegu on suur saal rahvast täis, rõhk tundub olevat loodusturismil. Paar korda on mainitud ka kultuuri ja kohalikku pärandit. Aga programm jätkub veel täna ja homme laiematel teemadel.

Videostriimi vaata siit:

mms://tv.eenet.ee/kasmu (konverentsi ajal)

Pärnu rand on Euroopa randade TOP 10 seas

Kullipesa, Pärnu lahe ääres olev endine sõjaväeosa. Sealne rand on kohalike ja kaugemalt tulijate seas tuntud puhkekoht. Rand on liivane ja merepõhi samuti, kuigi sügavat vett tuleb ikka väga kaugelt otsida.Pärnu linnavalitsus teatab: Pärnu rand on Inglismaa ajalehes The Independent üleeile, 12. juunil avaldatud Euroopa randade TOP 10 seas.

Kõva saavutus, sest Pärnu rand jagab esikümne kohti Portugali, Prantsusmaa, Kreeka, Hispaania, Rootsi, Horvaatia, Šveitsi ja Itaalia randadega.

Briti ajalehe hinnangul on randade esikümne näol tegemist seni veel vähetuntud, aga avastamist väärivate päikseliste randade nimekirjaga.

Soomaa ujutus ja Pärnu pärast orkaani

Laupäeval käis Reisijututoa seltskond kaemas, milline on olukord Pärnumaal. Alustasime Soomaalt, kus sõitsime Riisa küla teeotsani, millest edasi algas veteväli. Soomaa reisikorraldaja Aivar Ruukel aitas meid üle vee ja sattusime keset viiendat-kuuendat aastaaega, mille veetase oli kevadisest vaid ca 5 cm madalam. Pilte sai ka tehtud. Need asuvad siin.

Nädala sees toimunud uputusest on Aivar Ruukeli tehtud pildid siin.

Asu Pärnu teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.