Pärnu rand on Euroopa randade TOP 10 seas

Kullipesa, Pärnu lahe ääres olev endine sõjaväeosa. Sealne rand on kohalike ja kaugemalt tulijate seas tuntud puhkekoht. Rand on liivane ja merepõhi samuti, kuigi sügavat vett tuleb ikka väga kaugelt otsida.Pärnu linnavalitsus teatab: Pärnu rand on Inglismaa ajalehes The Independent üleeile, 12. juunil avaldatud Euroopa randade TOP 10 seas.

Kõva saavutus, sest Pärnu rand jagab esikümne kohti Portugali, Prantsusmaa, Kreeka, Hispaania, Rootsi, Horvaatia, Šveitsi ja Itaalia randadega.

Briti ajalehe hinnangul on randade esikümne näol tegemist seni veel vähetuntud, aga avastamist väärivate päikseliste randade nimekirjaga.

“Tänu oma valge liivaga pikale rannale on Pärnust saanud Eesti suvepealinn,” kirjutab The Independent. Kõige ideaalsem aeg Pärnu külastamiseks on ajalehe hinnangul juunikuu, sest siis tähistatakse Eestis jaanipäeva, mis toimub 23. ja 24. juunil ning on eestlaste jaoks tähtsuselt teine püha pärast jõule. The Independent teatab, et kuigi suvekuudel on Eestis väga palju Põhjala riikidest pärit turiste, jagub juunis siiski ruumi ka kaugemalt ja viimasel hetkel tulijatele.

Siin siis Euroopa avastamata päikseliste randade TOP 10:

  1. Costa da Caparica rand Portugalis
  2. Les Iles d´Hyères rand Prantsusmaal
  3. Halki rand Kreekas
  4. Gotlandi rand Rootsis
  5. Braci rand Horvaatias
  6. Salina rand Lipari saartel Itaalias
  7. Maggiore järve rand Šveitsis
  8. Madeira rand Portugalis
  9. Pärnu rand Eestis
  10. Costa de la Luz´i rand Hispaanias

(see tekst oli Pärnu linnavalitsuse pressiteatest)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.