Kadriorg


Väike linnamatk Pae pargis ja Kadriorus - matkaträkk ja pildid

Kui linnast välja ei jõua või ei taha minna, siis see matkarada sobib linna-pargimatkaks. Kogu ulatuses saab joosta ka. Pikkuseks täpselt 5 km, seega treeninguks on vahemaa täpselt teada.

Alusta KUMU ülemisest parklast, kuhu võib saabuda nii autoga, bussiga kui jala. Teekond viib KUMU juurest üle Valge tänava silla Pae parki. Lasnamäe linnaosavalitsuse eest mööda, Pae järve rippsillale. Suviti on järvel purskkaev, viimastel aastatel pesitsevad veesilmal lisaks luikedele ja kajakatele ka eksootilised pardilised, näiteks sarvikpütt.

Linnulauluhommikud Tallinnas 2011

Looduse Omnibuss, Eesti Ornitoloogiaühing, Loodusring, Looduskalender, Tallinna Linnuklubi, Tallinna Keskkonnaamet, Eestimaa Rohelised, Eestimaa Looduse Fond, MÜ Fotokeskkond, ITrotid, Gaviafilm, Reisijutud.com, Regio ja Viru Folk kutsuvad:

Esmaspäevast, 9. maist - reede, 13. maini 2011

Linnulauluhommikud Tallinnas

Kutsume kõiki loodushuvilisi hommikuti enne töö- või koolipäeva algust
linnulaulu kuulama. Saame teada, kes meie linnas laulavad ja kuidas
laulavad. Linnulaulutunde juhendavad Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tallinna
Linnuklubi liikmed.

Plaanimata lugemine - "Jalutaja teejuht. KADRIORG"

Jalutan rahulikult päikselisel kevadpäeval läbi Kadrioru südalinna. Mõned tunnid hiljem pistetakse näppu raamat. "Jalutaja teejuht". Kadriorust. Täpsemalt pole võimalik sihtrühma tabada.

Kuna Kadriorg on kevadel, suvel, sügisel ja talvel juba korduvalt läbi jalutatud, läbi pildistatud ja läbi vaadatud, siis raamatus on muidugi enamus kirjeldatud kohti tuttavad. Aga hea on näiteks teada, et Russalkast Lauluväljaku poole asus jalgupidi meres postidel kohvik "Kajak". Seesama Russalka rand, aga kesklinna poolel oli supelsakste paradiis. Seda jälle ei teadnud. Supelsalongi hiigelkompleksist on säilinud vaid vana vannimaja Narva mnt 80, mis tegelikult peagi uusarenduse alla maetakse, vähemalt on vannimaja juba pikalt müügis olnud.

Nüüd sõidame Segwayga

Otse presidendilossi külje all ehmatasime möödujaid ja meelitasime ligi pensionäre Segwaysid proovides. Need neli liikurit olid Leedust kohale toodud. Maksavad väidetavalt Eestist ostes 120 000 krooni (kes neid müüski?). Mujalt tuues saab ka alla 100 000. Kannavad kuni 180-kilost inimest. Sõidavad akudelt kuni 25 km. Arendavad kiirust kuni 45 km/h. 

Kirjutab ka Eesti Päevaleht.

Asu Kadriorg teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.