Jägala

Militaarlinnak, veski, kärestik, rippsild ja muidugi juga.


Kostivere-Muuga, filmitud Nokia Lumia 800 nutitelefoniga wher2go 11.10.2017 01:25

Kevadine tärkamisaeg: Kostivere karstiväli, Jägala juga, Ülgase koopad, Muuga rändrahn. Üles filmitud Nokia Lumia 800 nutitelefoniga. Vt ka Nokia Lumia 800 aastase testi blogi Arvutimaailmas.

Rattaga Tallinnast Jägalale

Matkarada on paras ühepäevaselt jalgrattaga läbi sõita, kui alustada normaalsel hilishommikul. Õhtuks oled Tallinnas tagasi. Pikkuseks ca 60-70 km, olenevalt sellest, kui kaugelt Tallinnast alustada.

Meie alustasime Smuuli tee ja Peterburi tee ristist. Hea koht kohe Maksimarketis varusid täiendada.

Jägala on jälle raftingujõgi - hooaeg algas wher2go 06.02.2016 23:15

Mõnikord tuleb kevad ootamatult, seekord on aga suurvesi Jägala jõel allpool juga platsis juba veebruari alguses.

Kui Soomaal tõmbas üleujutusele vahepeal isegi korraks jääkaane peale, siis Jägala pulbitseb nagu varakevadise suurvee ajal. Kärestikukajakkidega käidi juba proovimas.

Video: Lembit Uudsemaa

Jalgsimatk Jägala külas

Jägala külast mööda sõites paistavad Piibe maanteele tontlikud paneelmajad ja mingi linnak, mis jätab külast väikese linna mulje. Kaardil on ka kõik üsna huvitav. Mitu silda, looklev jõgi, metsad ja militaarrajatised. Läksime seda elu maapinnalt kaema.

Kummipaadiga Kehrast Jägala joani

Olime kõik sellel marsruudil esimest korda. 21,6 km tundus natsa karm kevade esimeseks matkaks ja kummipaadid pole ka teab mis kimajad rahuliku vee peal, aga ära proovisime. Mõned lähevad veel pärast Võhandu maratonile ka.
Suurt kaamerat ei raatsinud vete peale võtta, oli mobla koos Aquapaci kotikesega. Colorado GPS ka, mis träkkis - vaata siia.

 Pildid siin.

Algas kõik Raja tänava sillalt Kehrast tehase kõrvalt. Alguses saatis Kehrale iseloomulik hais, hiljem saabus see vaid harvemate pahvakutena puhta õhu vahele.

Raftinguhooaeg on jälle alanud wher2go 09.01.2007 19:28

Proovitud sai ka Pirita kärestikke.Vesi on soe ja kõrgel, seega mis saaks takistada üht jaanuarikuist raftingut ette võtmast?

Õige, mitte miski. Seikleja.com tegi parvematka Pirital juba ära ja kutsub nädalavahetusel suuremale veehullamisele, kuulujutud räägivad, et ka Jägalal on veeseis üsna hea. Ning Pirita silla juures olla nähtud ujujat (?)!

Kõike seda ajal, millal käivad ka uisumatkad laukajääl... ka ärapööranud talvel saab palju ette võtta. Eelmine aasta teatasime raftinguhooaja algusest 10. aprillil.
 

Asu Jägala teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.