Kanada

Kõik reisilood Kanadast üldiselt.
Hotellibroneering Ottawas ja mujal.


Pandeemiajärgne koristus: lennukites hakkavad liikuma UV-desinfitseerimisrobotid wher2go 17.12.2020 13:56

Pandeemia on ka lennunduse koristamisvõtteid oluliselt muutnud. Nii nagu ilmusid Hiinas koroonahaiglatesse esimesed UV-kiirguse ja osooniga ruume puhastavad robotid, nii tulevad need samad desinfitseerimis-seadmed ka lennukisalongidesse.

Kuna kasutatakse inimesele kahjulikku UV-kiirgust (UV-C), mis võib rikkuda rakustruktuuri ja RNA-d, siis käib selline UV kiirgusega "koristamine" siis, kui ruumis pole inimesi. Robot kiirgab viirusi ja baktereid surmavat valgust kõigisse nähtavatesse nurkadesse.

Maailma pikim matkarada sai valmis wher2go 24.09.2017 22:01

Augusti lõpus sai valmis maailma pikim matkarada - Kanada idarannikult läänerannikule. Nüüd on kõik jupid 100% koos, lisaks saab veel mõnes kohas läbida mitu haru.

24 000 km pikkune rada läbib 13 provintsi ja erinevaid maastikke: linna-, metsa-, põllumajandus-, mägi- ja tasandikumaastikke. Kokku läks aega selle tee tegemiseks 25 aastat.

Päris jala siiski rannikult rannikule ei saa, kuid autot pole ka vaja. 26 protsenti on rajast n-ö veetee, seega kanuu või kajakk võib olla vajalik. 

Lonely Planeti 2017. aasta soovitatud kümme sihtkohta on... wher2go 26.10.2016 23:29

Lonely Planet teeb tavaliselt nüüd, keset sügist oma valiku ja soovitab järgmiseks aastaks kümme kõige trendikamat sihtkohta.

Nii ka seekord. Need kümme kohta, kuhu soovitatakse järgmisel aastal oma reisiplaanid teha, on järgmised. Mõni on meile päris lähedal ka.

1. Kanada

2. Colombia

3. Soome

4. Dominica

5. Nepal

Finnair avas suvise "väliseestlaste liini" Torontosse wher2go 27.05.2011 12:27

N.ö valiseestlaste liin alustab taas - suvel saab lennata läbi Helsingi Tallinnast Torontosse, selle asemel, et teha vahepeatus maailma ühes hõivatuimas lennujaamas New Yorkis.

Tänasest kuni 11. septembrini avatud liin on kiireim viis reisida Eestist Kanadasse. Lennud toimuvad viiel päeval  nädalas. 

Da Vinci ideed elavad - esimene tiibu lehvitav lennuk rebis maast lahti wher2go 23.09.2010 17:22

Inimjõul liikuv ornithopter ehk tiibu lehvitav mootorita lennuk on lõpuks valmis saanud. Toronto Ülikoolis valminud ülikerge lennuk saavutas üle saja meetri pikkuse lennukauguse ja seega võib öelda, et tiibu lehvitades on võimalik inimesel lennata. Sama ideed on välja pakkunud ka keskaegne leidur Leonardo da Vinci 1585. aastal, kuid seni pole tema ideed töötava prototüübiga tõestatud. Tema üks teine idee - helikopter aga on juba ammu töös.

Kanada tänasest viisavaba Trillian 27.09.2006 20:49

Alates tänasest on Kanada viisavaba. Pidulik, arvestades seda, et Kanada ja USA on tihti oma viisareeglites üsna sarnased. Võib-olla toob see otsus natuke lähemale ka viisavabaduse USAga.

Juba on Kanada valitsuse viisavabade riikide nimekirjas ka Eesti.

Kanada: olulist reisiks

Click for Toronto, Ontario Forecast

Ajakiri Canadian Escape, esinumber (1/1, jaanuar-veebruar 2003)

Mida on huvitav teada?

  • Enamus kanadalasi elab tunni tee kaugusel 49ndast paralleelist ehk piirist USA ja Kanada vahel.
  • Elanikke - ligi 30 miljonit.
  • Pealinn: Ottawa.
  • keeled: inglise, prantsuse.
  • Prantsuse turistid külastavad Kanada prantsuskeelset osa Quebecit, britid suunduvad põhja jääkarusid vaatama, sakslased ja jaapanlased kolavad lääneranniku loodusparkides ja mägedes, pealiskaudne turist ei jõua Niagara joast kaugemale.
Asu Kanada teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.