Uus-Meremaa

Reisilugusid Uus-Meremaalt.


Uus-Meremaa kroonika, vol. 1/2000

Hundu Kroonika, veebruar-september 2000

Hundu
OK Jutukast

Sissejuhatus
Nüüd lugu sellest, mida Hundu Uus-Meremaal teeb ja mis on tema muljed sellest maast ja selle elanikest. Lugu on Hundu enda kirjutatud, seetõttu palume juba ette vabandust kergelt sisuhõreda ja igava jutu pärast.

Tegelased: mina (s.t. Hundu), Stewart & co (minu tugiisik ja tema pere (minu tugipere ja olude tahtel ka "kasupere" aprill - ?)), väike Stewart (üks tore väike poiss, kes ka Stewart & co juures elab) jt.

Alustan oma lugu hetkest, mil Uus-Meremaa hakkas lennukiaknast paistma. Kui keegi tahab juhuslikult eellugu lugeda, siis aadressil http://www.pshg.edu.ee/~epp_v/kroonika.html on see võimalus.

Kroonika Uus-Meremaalt, vol. 2/2000

Hundu Kroonika, september 2000

Hundu
OK Jutukast

Nii, nüüd on jälle paar kuud mööda läinud sellest, kui viimati arvuti taga istusin ja kroonikat kirjutasin. Ja otse loomulikult on ühtteist kirjutamisväärset jälle juhtunud. (Ja ka asju, millest avalikult ei kirjuta.)

Uusi tegelasi
Toomas, Kaarel (vahetuõpilased), Julie (oli vahetusõpilane Eestis, ise on ta kiwi), Kaia-Liisa (üks hull eestlane, kes viibib siin downunderis juba ilmatuma kaua ja ei kavatsegi koju minna)

Põhjasaarel geograafiaklassiga

Hundu Kroonika, veebruar-september 2000

Hundu
OK Jutukast

Nüüd siis sellest, kuidas ma geograafiaklassiga Põhjasaart uudistasin ja pisut mäge ronisin (hea küll - jalutasin. :)). Märtsikuu üheteistkümnendal päeval AD ä000 kell 8.30 pidi olema kooli juurest väljasõit… heee… :). Probleem aga selline, et kiwid kella ei tunne. Lühidalt - mina olin ainuke, kes 8.30 kooli väravas oli (isegi õpetajad tulid hiljem). Igatahes kell 10.00 (siiski samal päeval) hakkasime ära sõitma. Kolmes minibussis (~20 õpilast + kaks õpetajat + ühe õpetaja tütar).

Auckland

Hundu Kroonika, veebruar-september 2000
Auckland Hundu OK Jutukast

Vanasti oli Auckland Uus-Meremaa pealinn (väga ammu), siis otsustasid Uus-Meremaa tähtsad ninad, et pealinn tuleks viia rohkem riigi geograafilisse keskpaika, et tuleks kogu riigile kasuks (Eesti pealinn ka Tartusse!!!) ja siis viidi valitsus ja pealinna nimetus Wellingtoni üle. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. teemaks on ikkagi Auckland. Wellingtonist saate mu Wellingtoni-kirjeldusest lugeda.

Asu Uus-Meremaa teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.