New Orleans


Maailm seisab - siin on veebikaamerapildid meile kõigile tuntud, kuid inimtühjadest paikadest

Praegu on suur osa maailma tuntud turistisihtkohti inimtühjad - paljudes riikides on trahvi või kriminaalkaristuse ähvardusel keelatud põhjuseta välja minna. Kuid veebikaamerad näitavad neist kohtadest otsepilti edasi.

Siin on mõned kaamerapildid karantiini pandud maailma tuntud turistikohtadest.

New Orleansis algab Mardi Grasi suurpäev

Tänasest hakkavad New Orleansis kulmineeruma iga-aastased Mardi Grasi pidustused, mis on üks maailma suurimaid tasuta festivale ja meelitab ligi kuni sada tuhat turisti.
Mardi Gras on New Orleansis püha nagu jõulud või jaanipäev. Või ajaliselt nagu meie vastlapäev.

Liikuv püha on määratud Lihavõtete järgi - 46 päeva enne seda teisipäeval ja seda kogunevad vaatama kümned tuhanded turistid. Sel aastal on Fat Tuesday 20. veebruaril.

Korraldajateks on Mardi Grasi organisatsioonid, mida nimetatakse Krewedeks. Neid on kokku ligi 60 ja igaüks neist organiseerib kostümeeritud paraadi New Orleansi tänavatel.
Mardi Gras hooaeg algab juba 6. jaanuaril. Kuid siis käivad üksikud paraadid ja karnevalid nädalavahetuseti. Alates reedest enne "pannkoogiteisipäeva" on aga pidustused peaaegu pidevad, trall käib õhtust hommikuni nii avalikel tänavapidustustel kui kinnistel Krewede ballidel.

New Orleansi katastroofipiirkonda toob uus aasta turistid

Pitsilised rõdud on pärit linna asutajatest, põhjast sisserännanud prantslastest.4. jaanuarist hakkab New Orleansis Gray Line Tours pakkuma ekskursiooni katastroofipiirkondadesse.

Gray Line korraldab New Orleansis ka bussiliiklust. Lisaks tehakse turistidele populaarseid Swamp Toure ehk külaskäike Mississippi soisesse deltasse, kus paadiretkel näidatakse alligaatoreid, kilpkonni ja soomadusid.

Ekskursioonist kirjutavad CNN, Postimees, Gray Line´i kodulehel on hinnad.

NB! loe ka seda arvamust - katastroofipiirkond nagu teemapark?

Mis toimus orkaan Katrina ajal, pärast seda ja sellele järgnenud orkaanide ajal kuni tänaseni, saab lugeda kohapeal viibinute bloogist, kus on ka ohtralt pilte. Vt ka Reisijututoa N.O albumit.

New Orleansi vanalinn avatakse turistidele esmaspäeval

Selles linnas sündis jazz. Vanalinn on täis proffe tänavamuusikuid.ETV teatab, et New Orleans võib avada oma kuulsa Prantsuse kvartali turistidele juba esmaspäeval, 18. septembril. Nii lubas N.O linnapea. UUENDUS 20.09: New Orleansi ähvardab uus orkaan, kõigil palutakse lahkuda.
Avatakse kuulus ajalooline French Quarter ja kohe selle kõrval asuv ärirajoon, kus on pilvelõhkujad ja hotellid. Kogu linna tühjakspumpamine ja kuivatamine võib võtta veel kuid, teatas linnapea Ray Nagin. Kui linn kuiv, siis arvatavasti läheb lammutamisele kuni 160.000 maja.

Kui elektrivarustus ja kanalisatsioon korda saadakse, ootab linnapea lähinädalail linna tagasi umbes 180 000 inimest. Selleks ajaks loodetakse lahti teha ka paar kauplust ning kaks haiglat.

New Orleans orkaani serval

Ennustuste järgi pöördub orkaani Ivan kese enne merepinnast madalamal asuvat New Orleansi ära üles ja ida poole. Muidu oleks võinud orkaan sellele keset soid asuvale linnale saatuslikuks saada.

French Quarteris, mis on New Orleansi ajalooline vanalinn, on enamus baare ja jazzklubisid aknad vineeriga katnud. Sealne popp jook Hurricane, mille nimi nüüd eriti aktuaalseks muutunud, on saadaval veel vähestes avatud baarides, mõnedes koguni saabuva tormi puhuks soodushinnaga.

Pidutsev vanalinna Bourbon Street jääb arvatavasti avatuks nii kauaks, kui orkaan seda võimaldab. Teed, mis läbi soode rannikust eemale viivad, aga on juba mitmendat päeva täis evakueeruvaid linnaelanikke. Siiski-siiski, enamus inimesi plaanib linna jääda ja kolivad võimalike üleujutuste puhuks vaid kõrgematele kohtadele.

New Orleans: jazz ja voodoo

Kolme torniga kirik on new Orleansi üks vanimaid ehitisi.Estraveller, Estravel AS kliendileht, Juuli - September 2002

Kaido Einama

Ameerika üks omapärasemaid linnu New Orleans asub Mississippi suudmes keset lõputuid soid, mis kubisevad alligaatoritest, kilpkonnadest ja vesimadudest.

Sel kevadel toimus seal iga-aastane rahvusvaheline turismiüritus Pow Wow, kus sõlmitakse valdav enamus USAsse kogu maailmast reisipakette pakkujate turismitehingutest. Voodoo, jazzi, Mardi Grasi, kreooli köögi ja paljude kultuuride segunemise linnas oli ligi 6000 osalejat 70st riigist. Louisiana osariik, kus New Orleans asub, loodab tänu sellele üritusele teenida lähiaastatel turismist lisaraha mitusada miljonit krooni aastas, siis kui ajakirjanikud, reisibüroode esindajad ning turismiorganisatsioonide juhid kodumaale naasevad ning oma muljeid New Orleansist vahendama hakkavad.

Asu New Orleans teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.