Slovakkia


Kõrg-Tatrad ootavad murdmaa-suusatajaid

Kõrg-Tatrad on eestlaste seas populaarne koht talvise suusapuhkuse veetmiseks, kuid ka suvel on seal nii mõndagi teha. Lisaks saab nüüd talvisel ajal Tatratesse sõita tõsisemaks murdmaapuhkuseks - Slovakkia laienev mäepiirkond pakub nüüd turistidele lisaks mäesuusatamisele ka murdmaasuusatamise võimalusi, mille rajamiseks investeeriti üle 50 000 euro. Lisaks on sealkandis nagu ka Tallinnas tasuta bussid suusatajatele.

Murdmaarajad on üle 50 km pikkused ning neid leiab kolmest Kõrg-Tatrate suusakuurortist: Tatranská Lomnicas, Štrbské Plesos ja Starý Smokovecis.

"Kõrg-Tatrates on kuurordid tegutsenud juba 110 aastat, kuid piirkond muutub ja uueneb pidevalt. Meil on olemas oma mäe- ja murdmaanõlvad nii lastele, algajatele kui ka edasijõudnutele. Lisandunud on 21 uut kuue istekohaga tõstukit, mis suudavad teenindada 13 000 inimest tunnis ja meie kunstlumi tagab vähemalt nelja kuu pikkuse suusatamishooaja," lausus „Vysoké Tatry“ piirkonna tegevdirektor Lenka Matasovska.

Reisisiht Slovakkia

Aastaid koos Tšehhiga ühes riigis elanud slovakid otsustasid möödunud sajandi lõpul taas eralduda ja iseseisvalt hakkama saada. Turismis on neil oma nišš olemas – enamus Eesti mäesuusafänne teavad kõiki tähtsamaid Slovakkia suusakuurorte nii Madal- kui Kõrg-Tatrates. Neis mägedes käiakse ka koopamatkadel, kuumaveebasseinides, mida soojendavad termaalveed ning suvel on mäenõlvu vallutamas alpinistid. Pealinn Bratislava jääb kiirteedel täpselt Praha-Budapesti teele ja maksab külastada oma kitsaste tänavatega vanalinna pärast.

Suusatamiseks valitakse aga Liptovski Mikulase piirkond, kust viivad mägiteed juba suusanõlvadele. Suviti on samas kohas ekstreemsportlased mägirataste, raftinguparvede ja paraglaidingu-langevarjudega.

NIPERNAADID: Suusavaba Slovakkia wher2go 26.08.2006 22:40

Medzilaborce, SlovakkiaKaido Einama
Eesti Ekspress, 20.07.2006 
 

Slovakkiasse sisenedes olime üsna kimbatuses. Peale talviste mõnusate ja odavate suusakuurortide sellest riigist suurt rohkem ei meenunudki.
Loomulikult on Slovakkias väärt kohti külastamiseks ka suvel. Enne Euroopa Liitu oli see riik eestlasele tõeline hinnaparadiis, kuid ka ka praegu pole sealsetel hindadel häda midagi, ehkki väike tõus on toimunud. Kiiremini jõuavad hinnad meie omadele järele muidugi suusakuurortides, kus suvel on näha mägituriste, kirka käes, Tatratesse ronimas, ääremail aga võib endiselt nautida üliodavat toitu, soodsat teenindust ja meie jaoks veidi vanamoelist kommet kirjutada restoranides praad menüüsse komponentide kaupa.

Seiklusturist unustab Tatrates tavaelu paari päevaga wher2go 15.05.2003 21:49

Vahi jõel. Cassandra i />Action Pack.Äripäev, Puhkepäev, 16. mai 2003

Kaido Einama

(Cassandra reisibüroo videost pärit pildid erinevad paberväljaandest)

Nädala jooksul saab seiklusturist tatrate-reisil lennata mägede kohal, hüpata benjit kuristikku, kihutada kärestikulisel mägijõel või veeta päev koobastes.

Click for Bratislava, Slovakia Forecast

Linke:

Slovakkia Tatrad: õlu peaaegu 6 krooni baaris wher2go 14.05.2003 13:01
Slovakkia Tatrad: raftingult tagasi wher2go 14.05.2003 12:55

Raftida saab nii jõel kui spetsiaalkanalil. Cassandra Action Pack.

Slovakkia Tatrad: Paraglaiding wher2go 14.05.2003 12:51

Langevarjuga heljumine mägede vahel, kestab ca 20 minutit. Cassandra Action Pack.

Slovakkia Tatrad: kajakislaalom wher2go 14.05.2003 12:48

Vahi jõel. Cassandra Action Pack.

Asu Slovakkia teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.