Viis reisikindlustuse müüti - ja miks need müüdid on

Reisil.

Vaatamata sellele, et inimesed on nüüd rohkem iseseisvamad kui kunagi varem oma reisiplaanide tegemisel, ei osata endiselt alati hinnata reisikindlustuse olulisust. Ollakse kinni vanades ja levinud arusaamades, mida tõe pähe usutakse.

IIZI reisikindlustuse spetsialist Moonika Kaste toob välja viis levinumait reisikindlustuse müüti elust enesest ja pühjendab, miks need kõigest müüdid on, mitte tegelikkus.

Minuga ei juhtu mitte kunagi mitte midagi

Reisiplaanid on viinud erinevatesse välisriikidesse alati nii, et terve reisi vältel pole pidanud kokku puutuma ühegi ohtliku olukorra või õnnetustega. Meeldib see meile või mitte, kuid elu on täis üllatusi ja kahjuks alati ei ole need positiivseid – lennu tühistamine, äkiline haigestumine, õnnetusjuhtum enne reisi või reisil olles, terrorism võib tabada kõiki reisijaid. Kui reisiplaanid peaksid kaasa tooma ootamatuid sündmusi, siis on parem ja lihtsam nendega toime tulla, kui oled teinud reisikindlustuse.

Tasuta reisikindlustus on ju krediitkaardiga kaasas

Üheks mugavaks viisiks on jätta reisikindlustus krediitkaardi hooleks. Vähesed kaardiomanikud on aga võtnud aja ning tutvunud kaardiga kaasas käivate tingimustega. Nii võib tekkida olukord, mil tegelikult reisikindlustus ei kehti üldse või siis ei ole kindlustusest kahju korral abi. Kindlustuskaitse ulatus kui ka välistused võivad olla erinevad. Krediitkaardiga kaasneval reisikindlustusel on sageli eraldi nõuded, et kindlustus kehtiks. Kui suures ulatuses peavad reisiplaani kulud olema kaetud krediitkaardi või panga poolt, siis kas kindlustuskaitse laieneb ka perele, kas sportimisel tekkinud mured kuuluvad hüvitamisele? Need on vaid mõned näited erinevatest olukordadest.

Ravikindlustuskaart katab mu tervisemured

Euroopa ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu territooriumil ning -majanduspiirkonnas viibimise ajal, kuid ei kata siiski kõiki reisil tekkida võivaid kulutusi. Ravikindlustuskaardiga ei ole kaetud näiteks arsti visiiditasu erakliinikus, ei hüvitata ravimite maksumust 100% ega ka haiglas viibimise voodipäevatasu või erakorralist transporti elukohariiki. Sellised olukorrad võivad kaasa tuua märkimisväärsed kulutused, mis kindlasti reisieelarvesse arvestatud ei olnud. 

Kõik reisikindlustuse lepingud on ühesugused

Pealtnäha tunduvad kõik pakutavad reisikindlustused samasugused, ainult hinnad erinevad ning see saabki valiku tegemisel otsustavaks. Tähelepanu tuleks pöörata sellele, et kindlustusseltside tingimused on erinevad, seepärast on oluline enne ostu tegemist pakkumisi võrrelda. Vastavalt reisi eesmärgile tuleks valida vajadusel juurde lisakaitsed.

Reisikindlustus on vaid adrenaliinijanustele seiklejatele

Reisikindlustus ei ole mõeldud vaid seiklushimulisele reisijale, kes plaanib reisida vähetuntud paika ning adrenaliini koguda, proovides näiteks sukeldumist või mägironimist. Reisikindlustusest on abi ka siis, kui lähed üle mere Soome ärireisile või sõidad Lätti perega puhkama, sest ka need on välisriigid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.