20 protsenti eestlastest puhkab välismaal kolm korda aastas

Kreeka. Foto: (CC) Pixabay

Eesti elanikel on tavaks käia kaks korda aastas kogu perega puhkusereisil. Käesoleva aasta reisideks plaanitakse eraldada keskmiselt 500-1000 eurot iga reisija kohta, populaarseimad sihtkohad on Türgi ja Kreeka, selgub reisikorraldaja Kidy Tour uuringust.

Kidy Touri andmetel käib 39,2% Eesti inimestest välismaal puhkusereisidel kaks korda aastas. Pisut vähem (30,9%) puhkab kord aastas. see-eest pea viiendik (19,7%) käib puhkusereisidel lausa kolm või enam korda ühe aasta jooksul.

„Olime üsna üllatunud, kui saime teada, et pea viiendik eestlastest leiavad võimalusi selleks, et aasta jooksul vähemalt kolm korda reisil käia. See näitab, et reisimine ning välisriikide ja teiste kultuuride avastamine on eestlaste seas üha rohkem hinnatud. Teisalt näitab see aga ka, et reisimine on taskukohasemaks muutunud,“ ütles Kidy Touri partnersuhete juht Hille Kibits.

Uuringust selgus ka, et 42,8% planeerib tänavu suvel puhata koos perega, 25,4% koos elukaaslasega ning 22,3% sõpradega. Vaid 7% planeerivad puhkusele minna üksinda ning kõigest 2,4% kolleegidega.

Natuke enam kui pooltel vastanutest (54,5%) on tänavu reisimiseks sama suur eelarve nagu 2017. aastal ning viiendik (20,1%) on oma reisieelarvet suurendanud. 38,1% vastanutest planeerivad reisi jaoks kulutada vahemikus 500-1000 eurot reisija kohta, 26,2% aga 300-500 eurot reisija kohta. 3% vastanutest on oma puhkusereisiks arvestanud kuni 100 eurot reisija kohta ning 2% enam kui 2000 eurot ühe reisija kohta.

Puhkusereisi sihtkohad eestlaste seas varieeruvad väga rikkalikult. Kõige populaarsem sihtkoht on Türgi, kuhu planeerivad tänavu minna lausa 21,7% vastanutest. Populaarsuselt järgmine sihtkoht, kuhu tänavu puhkust planeeritakse (10,9% vastas nii), on Kreeka. Lisaks soovitakse minna veel Hispaaniasse (7,4%), Bulgaariasse (6,3%), Egiptusesse (6,2%) ja Saksamaale (0,9%). Umbes 5% vastanutest on otsustanud oma puhkuse veeta Eestis, 17,6% teistes välisriikides (Itaalia, Horvaatia, Tuneesia, Küpros, Valgevene, Ungaris, Soomes, Portugal, Soome, Venemaa, Rumeenia, Suurbritannia jpt) ning 21% ei ole veel sihtkohta valinud.

Reisikorraldaja Kidy Tour uuring viidi läbi märtsis ja selles osales 739 inimest, kes on reisikorraldaja kliendid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.