Nädalalõpp El Chorros

reisijututoale saadetud 29.07.2003 Saatis andalucia.hispaania@mail.ee

Malagast välja sõites võta kurss Campanillase peale, maantee A-357. Umbes tunnijagu sõitu, siis kui paremat kätt jääb Ardalese küla, näitab teeviit vasakule, el Chorro peale. Umbes 5-6 km parast tuleb ristmik, paremale laheb Chorrosse, otse aga Ardalese parki ja kämpingutesse.

Moto ja jalgrattaga minnes tuleks valida vaiksema liiklusega kulavaheline tee, alguses tee MA 402 (Malaga, Cartama, Pizarra) ja hiljem maantee A 343 (Pizarra,Alora). Alorasse sissesoites tuleb fooriga ristmikult paremale keerata ja siis ainult otse, selle kõige kõrgema mäe poole, mis ees paistab. Bussi ja rongiga on kõige ebamugavam minna, el Chorros peatub päevas vaid kaks rongi, üks Malaga suunas ja teine Sevilla suunas. Kuid kellaajad on ebasobivad alustada päeva varakult ja õigel ajal sealt tagasi poorduda. Küll aga saab rongiga Alorasse, Malagast valjub ronge nii umbes iga paari tunni tagant. Alorast Chorrosse paar/kolm tundi jala, haaletamisel saab ka vahest auto peale.

Parque de Ardales (ehk siis Ardalese park)

Väga mõnus on seal nädalalõppu veeta, olemas on kõik telkimiseks, autoparkimine, kohvikud, restoranid, kauplus ja 100% sääsevaba õhk.

Hinnad telkimisel

  • lapsed 1.95
  • täiskasvanud 3
  • autoparkimine 1.75
  • telgikoht väike 1.95
  • telgikoht suur 2.50

(hinnad eurodes,lisandub käibemaks 7 %) Lisaks saab kohapeal laenutada vesijalgrattaid ja kanuusid, hinnad 6-12 eurot tunnis. Selles tsoonis on ka piisavalt erinevaid matkaradasid, nii et tegemist jätkub mitmeks päevaks. Vaata ka aadressi www.campingparqueardales.com

El Chorro on paras koht elamuste otsijatele, muidugi omal riskil. El camino del Rey (ehk kuninga jalgraja) peale minekuks tuleks Chorro kämpingute juurest tõusta üles raudtee peale, seda mööda näeb juba ise, kuidas ja kuhu. Soovitan selga panna tugevad kinnised jalatsid, miskid spordijalatsid näiteks ja selga lühikesed püksid ja särk (suvel). Nokamüts on hea varjamaks kuuma päikese eest. Terveks päevaks minejatele kaasa võtta vett ja ka taskulampi võib vaja minna. Mööda raudteed liikudes hoiduda rongi eest, eriti pikkades tunnelites. Vajadusel võin organiseerida broneeringud kampingus ja näidata kuningate rada: andalucia.hispaania@mail.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.