Finnair lõpetab alates maist oma kaks kõige lühemat lendu

Helsingist on Turu (pildil) ja ka Tampere linna rohelisem sõita bussiga.

Finnair lõpetab kahel oma lühimal siseliinil lendamise, asendades alates maist 2023 lennuliinid Helsingi-Turu ja Helsingi-Tampere bussiühendusega.

Soome lennufirma on juba asendanud oma keskpäevased lennud nendest linnadest bussiühendustega, et vähendada liinide süsinikujalajälge. Maanteed ja raudteed pidi on neid marsruute läbida keskkonnasäästlikum.

"Tampere ja Turu lennud on väga lühikesed ning nende liinide suhteliselt madal umbes 35-protsendiline täituvus põhjustab suurema CO2 emissiooni reisija kohta, kui paljudel teistel meie võrgustiku lühikestel liinidel," ütles Finnairi asepresident Perttu Jolma. "Maantee- või raudteetransport on Helsingi lennujaama ja nende linnade vaheliste ühenduste jaoks jätkusuutlikum variant."

"Mõistame, et see otsus valmistab lende kasutanud klientidele pettumuse ja vabandame sellega kaasnevate ebamugavuste pärast. Peame aga arvestama nii majanduslike kui ka keskkonnaalaste kaalutlustega," lisas Jolma.

Planeeritud lennuaeg Turusse ja Tamperesse oli 35 minutit, kuid tegelik lennuaeg on umbes 25 minutit.

Enamik kliente, kes saabuvad Helsingi lennujaama Finnairi lendudele Tampere piirkonnast, tulevad juba bussi, rongi või autoga. Nii oli see ka enne Covid-19 pandeemiat: 70 protsenti Tamperes asuva koduse aadressiga Finnair Plusi liikmetest alustas lende pigem Helsingi lennujaamast kui Tamperest vaatamata mitmele igapäevasele lennule.

Finnair teenindab 2023. aasta suvel neli bussiliini päevas Turu ja Helsingi lennujaamade vahel ning neli bussiliini päevas Tampere ja Helsingi lennujaamade vahel. Alates 8. maist alustavad need liinid Turu ja Tampere kesklinna bussijaamadest.

Bussipileteid saab osta koos jätkulendudega. Broneeringus sisalduva bussiühendusega tagab Finnair ühenduse ka juhul, kui bussi- või lennugraafikud hilinevad. Lisaks saavad Helsingi lennujaama bussiga saabuvad kliendid sujuva ühenduse tagamiseks kasutada eelisjärjekorras registreerimist, pagasi äraandmist ja turvakontrolli. Bussid sõidavad biodiisliga ning neil on mugavuse huvides internetiühendus ja USB-laadimise võimalus.

Finnair teavitab lendude lõppemisest otse neid kliente, kellel on broneeringud Turu ja Tampere liinidele alates mai algusest. Seejärel saavad kliendid valida Finnairi korraldatud bussiühenduse või lennu tühistada ja taotleda piletiraha tagasi.

Asukoht

60.5110683281, 22.27403705

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.