Finnair lendab Venemaad vältides edasi Shanghaisse ja Seouli, lõpetab Osaka ja Hong Kongi lennud

Foto: Finnair

Finnair on seoses Venemaa õhuruumi sulgemisega jätkanud oma idasuunaliste lennuplaanide uuendamist. Kaubaveo veelgi tõusnud hind võimaldab praegu jätkata reisijateveo teenuseid Finnairi Aasia võtmeturgudele ka pikemate lennuaegadega.

Finnair jätkab Seouli ja Shanghai lendude teenindamist oma Helsingi sõlmpunktist, kuid tühistab samal ajal lennud Osakasse ja Hongkongi kuni aprilli lõpuni.

Finnair lendab alates 10. märtsist Shanghaisse kord nädalas neljapäeviti ning alates 12. märtsist kolm korda nädalas kolmapäeviti, laupäeviti ja pühapäeviti Seouli. Lennukid väldivad Venemaa õhuruumi ning Shanghai ja Seouli liinide lennuaeg on olenevalt suunast nüüd 12-14 tundi. Mõlemad liinid kulgevad ümber Venemaa õhuruumi lõunast ning tagasilend Seoulist Helsingisse võib kulgeda põhjapoolset liini pidi.

"Püüame pakkuda oma klientidele ühendusi Euroopa ja Aasia vahel niivõrd, kuivõrd see selles keerulises olukorras on võimalik,“ ütleb Finnairi ärijuht Ole Orvér. "Mõistame, kui masendav olukord meie klientidele on, ja vabandame ebamugavuste ja probleemide pärast, mida lennumuudatused neile põhjustavad."

Venemaa õhuruumi vältimine Euroopa ja Aasia vahelistel lendudel mõjutab oluliselt lennuaegu, mõjutades seega kütuse-, personali- ja navigatsioonikulusid.

Finnair teatas selle nädala alguses, et jätkab alates 9. märtsist lendamist Tokyosse, tehes seda ümber Venemaa õhuruumi nelja lennuga nädalas. Finnair jätkab lendamist ka Bangkokki, Delhisse, Phuketisse ja Singapuri, liinid väldivad samuti Venemaa õhuruumi.

Finnair teavitab kliente lendude muudatustest personaalselt e-posti ja tekstisõnumite teel. Kliendid saavad seejärel muuta reisikuupäeva või taotleda raha tagasi, kui nad ei soovi kasutada alternatiivset lendu või kui marsruudi muutmine pole saadaval.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.