Finnair peatab oma lennud Venemaale ja Aasiasse esialgu nädalaks

Foto: Finnair

Finnair ühineb paljude teiste Euroopa lennufirmadega ja peatab üheks nädalaks lennud Venemaa õhuruumis. Selle tegevusega valmistub Finnair võimalikeks eelseisvateks regulatsioonimuudatusteks.

Finnair tühistab 28. veebruarist 6. märtsini oma reisi- ja/või kaubalennud Aasiasse Souli, Osakasse, Tokyosse, Shanghaisse ja Guangzhousse ning Venemaale Moskvasse ja Peterburi. Lennud Hongkongi tühistati märtsi lõpuni juba varem.

Finnair jätkab reisi- ja/või kaubalendude teenindamist Bangkokki, Phuketisse, Singapuri ja Delhisse, kuid suunab lennud ümber, et vältida Venemaa õhuruumi. See pikendab lennuaega ligikaudu ühe tunni võrra. Finnair lendab Bangkokki ja Phuketisse lisaks Helsingile ka Stockholmi Arlanda lennujaamast.

Finnair teavitab lendude tühistamisest neid kliente otse, kellel on broneeringud tühistatud lendudele ning suunab muude lendudega sihtkohtadesse. Kliendid saavad taotleda ka kasutamata jäänud pileti raha täielikku tagastamist.

Lisaks on Finnair teinud muudatusi oma tagasimaksepoliitikas. Kliendid saavad oma lennu tühistada ja taotleda raha tagasi, kui neil on 27. veebruarist 13. märtsini lend Lõuna-Koreasse, Jaapanisse või Hiinasse. Venemaale suunduvate lendude eest on esialgu võimalik raha täielikult tagastada.

Otsus Venemaa õhuruumi kasutamise kohta pärast 6. märtsi tehakse hiljem, kui selguvad võimalikud regulatsioonimuudatused.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.