Uuring: reisijad pidasid merereise ohutuks ka pandeemia ajal

Foto: Viking Line.

Rohkem kui 90% 4500-st Viking Line'i reisijate küsitlusele vastanust leiab, et ettevõtte laevad on olnud kogu pandeemia ajal ohutud. Alates 2020. aasta kevadest tehtud terviseohutuse uuringust selgus samuti, et koroonapiirangute leevendamise järel suureneb huvi merereiside vastu märgatavalt.

2020. aasta kevadel hakkas Viking Line küsima oma reisijatelt arvamust koroonaohutuse kohta pardal. Praeguseks on laevadel läbiviidud küsitluses osalenud enam kui 4500 reisijat.

„Pandeemia algusest alates oleme teinud kõik endast oleneva, et inimesed võiksid ohutult ja kindlalt reisida. Kaks aastat tagasi saime esimese laevafirmana maailmas “My Care” sertifikaadi töö eest nakkushaiguste leviku tõkestamisel. See sertifikaat viitab, et kõik meie laevad ning terminalid Soomes, Rootsis ja Eestis tegelevad ennetustööga nakkusohu vähendamiseks,“ ütleb Viking Line’i reisijateenuste juht Wilhelm Hård af Segerstad.

Küsitlusele vastanutest leidis 93%, et ka koroonapandeemia ajal on Viking Line’i laevadel reisimine olnud ohutu ja nad läheksid meelsasti uuesti laevareisile. Rohkem kui 90% pidas reisi oma ootustele vastavaks.

„Kõige muu hulgas peavad meie reisijad oluliseks suure rahvahulga puudumist ja ohutusmeetmeid, niisamuti ka head toitu, kenasid kajuteid ja suurepärast teenindust. Oleme väga rahul, et meie töötajate pühendumus koroona ohutusmeetmete rakendamisel on tekitanud reisijates tugeva turvatunde, ”ütleb Wilhelm Hård af Segerstad.

Pandeemia ajal on pardal kasutusele võetud erinevaid ohutusmeetmeid: tõhustatud on koristustöid, digitaalsete infoekraanide abil tuletatakse inimestele meelde sotsiaalse distantseerumise ja kaitsemaskide olulisust, kohandatud on restoranide lahtioleku- ja söögiaegu. 

Viking Line’i terviseohutuse uuringu tulemused viitavad ka, et inimeste huvi merereiside vastu on lähitulevikus kasvamas. Ligikaudu iga kümnes vastaja eeldab, et kulutab lähiajal nii liinireisidele kui ka kruiisidele senisest rohkem raha. Rohkem kui 15% vastanutest usub, et sõidab tulevikus rohkem kui varem, samal ajal 9% ennustas, et on tulevikus kruiisile minekust tõenäoliselt vähem huvitatud.

„Veebruari keskpaigast algav piirangute leevendamine annab soomlastele rohkem reisivabadust. Märtsi alguses alustab Turu ja Stockholmi vahelisel liinil uhiuus Viking Glory, mis tõotab täiesti uusi kruiisielamusi. Seetõttu on paljud selle kevade Viking Glory reisid juba peaaegu välja müüdud. Aprilli alguses kahekordistub meie liiklus Helsingi–Stockholmi liinil, kus lisaks Gabriellale hakkab sõitma ka Amorella,” märgib Wilhelm Hård af Segerstad.

Ahvenamaa turism ületas eelmisel suvel kõik rekordid ja erikruiisid olid ülipopulaarsed. Viking Line’i reisijad on pidanud pandeemia ajal Ahvenamaa pealinna Mariehamni eriti turvaliseks sihtkohaks.

„Laevareiside ja kruiiside positsioon on tugev. Viimastel aastatel on palju räägitud siseturismi ja lähisõitude populaarsuse kasvust. Meie küsitluse kohaselt on huvi mereturismi vastu sama suur ka tulevikus,“ ütleb Viking Line’i uuringute eest vastutav Mikael Paulinow.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.