Kuidas reisida koos lastega nii, et kõik oleks rahul?

Foto: (CC) StockSnap / Pixabay

(Sisuturundus)

Reisimine on tore, sest avardab maailmapilti, tutvustab meile erinevaid kultuure ja maid ning mis kõige tähtsam- üks mõnus reis aitab meid viia eemale igapäevasest töörutiinist. Enamasti tähendabki reisimine just puhkust. Ja puhkust on meil aeg-ajalt ikka tarvis, sest me kõik soovime aega iseenda ning pere jaoks, ilma et töömõtted meid segaksid. Seega on vaja vaid kohvrid pakkida ja paika panna sihtpunkt ning reisiseiklus võib alata!

Ja seiklus on õige sõna, mis iseloomustab reisimist koos perega. Seda eriti juhul, kui peres on väike laps või isegi mitu. Just väikeste lastega reisides võite kindel olla, et igav juba ei hakka. Vähemalt teil mitte, lastel hakkab kindlasti pikapeale igav. Pisikeste elavaloomuliste mudilaste jaoks pole midagi tüütumat kui pikk lennureis või autosõit. Ja me kõik teame, et mida noorem on laps, seda aeglasemalt läheb aeg tema jaoks. Kui meie jaoks on kolm tundi auto- või lennukisõitu üsna lühike aeg, siis lapse jaoks tundub see kui terve igavik.

Nutuvaba autosõit eeldab läbimõeldud tegevusi

Et ennetada ja vältida laste tüdimust ja pahurdamist on mõistlik pikaks teekonnaks varuda kaasa mõned mänguasjad. Just erinevad mänguasjad on need mis peletavad paha tuju ja pakuvad lapsele tegevust. Ostke spetsiaalselt autosõiduks mõni eraldi mänguasi näiteks Kaup24 e-poest, sest erinevat valikut seal jagub. Kindlasti pakkige teepeale kaasa ka lapse lemmik kaisukas, sest kui uni kipub peale tulema on just armas kaisuloom see kelle embuses reisiväsimusest puhata saab. Ja väiksemate laste puhul on ideaalne pikem sõit planeerida just lapse uneajale, sest nii kulgeb sõit võimalikult rahulikus võtmes. 

Autoreisidele on väiksemate laste puhul mõistlik kaasa võtta erinevad ja huvipakkuvad mänguasjad. Mida rohkem tulesid ja vilesid on mänguasjal, seda rohkem nokkimist ja avastamist on lapsel ja seda kauem püsib mudilane turvahällis või turvatoolis vaikselt ja rahulikult paigal. Ilmselt pole siin ilmas lapsevanemat, kes ei teaks kui tore on sõita autoga võõras linnas ja jälgida GPSi täpseid juhiseid, kui tagaistmel on suurt sõjakisa tegev pisipõnn. Seega haarake alati autosse kaasa mitmed lapsele huvipakkuvad mänguasjad, millel on võimalikult palju lisafunktsioone ja mis paeluvad last pikema aja jooksul.

Mida suuremad on lapsed, seda toredam on üheskoos maailma avastada!

Pisut suuremate lastega on reisida oluliselt lihtsam. Nad on püsivamad ning nende jaoks on teekond ise juba suur seiklus. Nad vaatavad huviga auto või lennuki aknast välja ja uudistavad uut keskkonda nende ümber. Kuid isegi sel juhul, mõne aja möödudes võib neil samuti igav hakata. Kui te ei soovi lastele kätte anda nutitelefoni, et multifilme vaadata, siis võtke kaasa hoopis mõned arendavad lelud.   Näiteks on ideaalne lastele mõeldud valgustahvel, kuhu noor kunstnik saab autosõidu ajal kritseldada oma kõige eredamaid reisimuljeid. Või miks mitte osta reisile kaasa lastele mõeldud fotokaamera. See pakub palju rõõmu ja rohkelt toredaid reisipilte läbi pisikese reisiselli silmade, mida hiljem on tore üheskoos vaadata.

Loomulikult suuremate laste puhul on omal kohal ka igasugused erinevad kaardimängud aja sisustamiseks. Kõige populaarsem on kahtlema UNO, kuid müügil on ka igasuguseid teisi vahvaid kaardimänge, nagu  näiteks looma häälte ära arvamise mäng ja Must Notsu erinevates variatsioonides ning palju muudki. 

Kõige olulisem ongi lastega reisides leida neile pikkade sõitude ajal tegevust, kas siis erinevate mänguasjade näol või mõne vahva ühismänguga, et teekond kulgeks kiiremini. Väikeste laste uneajad tuleks võimalusel sättida nii, et kattuksid sõiduajaga. Loomulikult tasub lastele kaasa võtta ka erinevaid snäkke ning ehk pisut maiustusigi, et reisimeeleolu püsiks jätkuvalt positiivsena. Ja loomulikult tuleb emal-isal teepeale kaasa pakkida palju rahulikku meelt ja hea reisituju!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.