Pow Wow International New Orleansis

Limusiinid, jänkid, aga ka prantsuspärased pitsilised rõdud ja soomaastikust pärit lopsakad potitaimed New Orleansi tänavapildis.Lühi-info

  • 2002 toimumiskoht: New Orleans
  • Aeg: 25.-29. mai
  • Eksponente: 1375
  • Osalejaid: 5750
  • Riike: 70

Korraldab: Travel Industry Association of America (see lehekülg on praegu puhtalt isiklikuks tarbeks, reisipäevik nii-öelda. Kui pakub huvi, siis aga palun -- loe)

Kasulikke linke:

Kasulikke firmalinke Mõned kasulikud lingid ehk firmade kodulehed, kellega kohtumisele ma taotluse esitasin:

 

"[New Orleans] lulls you with the sweet sense of belonging, confronts you with the fact that life is played but once-why waste it somewhere else? It offers tolerance, and in the end, absolution." National Geographic senior writer, Priit Vesilind.

Vaata ka New Orleansi albumit

Reisijututoa reisipäevik

Kaido Einama

Ekskursioonid:

Registreerisin end 2. aprillil veebi kaudu kolmele ekskursioonile:

  1. Where the Wild Things Are: metsikud asjad on muidugi alligaatorid. Pesitsevad nad Mississippi delta soos ja lodumetsade all vees. Ekskursioon viib ühte sellisesse kohta, kus kahepaikseid turvaliselt vaadata (ja silitada) saab. Sellel ka käisin.
  2. Behind the Mask - Mardi Gras: New Orleans pöörane maskeraad-festival. Ekskursioon selle traditsioonidesse, toimumiskohtadesse ja vaatamine maskide taha.
  3. Unearthing Storyville: kuni I Maailmasõjani oli New Orleansis Storyville'i linnaosas prostitutsioon ametlikult lubatud. Uurime, mis sel ajal linnas toimus ja mis on punaste laternate kvartalist nüüd saanud.

02. aprill 2002 New Orleans - mis linn see on?

21. sajandi renessanss, ütlevad kohalikud. Uus ja vana, traditsiooniline ja eksperimentaalne sulatatakse kokku. Lihtsamalt öeldes: linna läbib hiiglasuur ja lai Mississippi, mille teist kallast on vaevu näha ja mis saab alguse kuskilt Kanada piiri äärest Suurest Järvistust, läbides kogu USA põhjast Lõunasse. Jõe väliskurvis keset linna on ajalooline Prantsuse Kvartal. Linnas sündis jazz. Seal on ka maailmakuulsad creole'i ja cayuni köögid, ümberringi on lõputud sood täis alligaatoreid, iga aasta peetakse linnas üleilma tuntud Mardi Gras festivali. Kuni I Maailmasõjani tegi linn endale nime sellega, et lubas Storyville'i kvartalis prostitutsioonil kui bisnisel legaalselt vohada.

03. aprill 2002 Lennupilet ja hotell USA siseselt - tõeline peavalu

Estraveli kaudu leiame sobivaima lennupileti, mis maksab 225 USDd ja läheb New Yorkist New Orleansi ja tagasi. Üle Atlandi lennuga on juba OK -- Kopenhagenist Reykjavikki ja sealt NYCsse. Lennupilet tuleb 24 tunni jooksul välja osta, ümbervahetamise garantiid pole ja üsna kallis on ta ka. Pisut netis sobrades selgub, et nii spetsiifilise ja kindla ajasooviga suurt paremat valikut pole.

Esialgsed pakkumised olid

ja Reisijututoa enda partneri TravelNow broneering oli TravelNow ühe ümberistumisega 325 USD + 25 USD delivery feeNüüd on vaja leida alla 100 USD öömaja New Yorkis või Newarkis, kuna Icelandairi ja siselennu vahele jääb üks öö, rännata tuleb JFK lennuväljalt Newarki. Üks hotell, mis Internetist silma hakkas oli Days Inn Newark Airport, 69 USD/öö pluss maksud. Sealt on kümmekond miili nii Manhattanile kui Vabadussamba juurde viiva laevani. Lõpuks siiski broneerisin Howard Johnsoni hotellis toa 60 USD eest, pisut odavam ja Reisijututoa kaudu tellides sai komisjonitasu veel tagasi ka. Pärast saadeti hotelliarve aga 67 USDle, miskipärast... arvtavasti tax, mis lisandub vms kahtlane juurdehindlus. Hotellide transfeerid käivad Newark Airportist Monorail Station E-st. Asub see C terminaali lähedal.

04. aprill 2002 EMT klient saab BellSouthi kaudu SMSe tasuta saata

New Orleansis tundub SMSi saatmiseks olevat sobivaim mobiilioperaator Bellsouth Mobility. Sellega helistatav kõne on küll 74 krooni ehk üks kallimatest, kuid vastuvõetav kõne on enam-vähem keskmise hinnaga 8,25+11,50 ehk EMT tariif pluss kohaliku operaatori kõne vastuvõtu tariif. SMSi saab saata ka arvutist, tasuta, spetsiaalse programmi abil ja SMS e-mailile teenusega nagu e-posti. Kohapeal selgus, et EMT roaming New Orleansis Bellsouthi võrgus ei tööta.Tasuta raadiovõrku WiFiFinderi andmetel New Orleansis leidub suuremates hotellides. On ka hulk kommertslevialasid, mille nimekirja leiab sellelet leheküljelt.

Kohapeal katsetades raadiointernetti ei leidnud, kuigi kaardi järgi pidavat olema. ka personal hotellis (Bourbon New Orleans) ei teadnud WiFist midagi.

23. aprill 2002 Mida ütlevad New Orleansi kohta Virtual Touristid

Otse loomulikult soovitatakse külastada New Orleansi vanalinna -- French Quarterit. New Orleansi linnapargi tammed aga tulevad pildi pealt väga tuttavad ette -- seal on filmitud hulk lõunaosariikide farmerisaagasid, nende tammede all. Duellitammed aga pargis on kaks kõrvuti puud, mille all kaks riivatud eneseuhkusega tegelast välja selgitasid, kumb kumba maha notib.

Kas püstoli, noa või mõne muu tapmisvahendiga. Must See kategooriasse liigitatakse ka Mississippi aurulaevad, nagu näiteks Natchez, Jazz (selle ajalugu), sellega seoses igakevadine Jazz Fest, linnalähedane Bayou Savage looduspark. Üht-teist turistidele linnas ei meeldinud ka. Bussiekskursioonid näiteks on mõttetud, sest enamus vaatamisväärseid objekte on jalutuskäigu kaugusel.Mõned resturanid on hingematvalt kalliste hindadega vanalinnas, nt Coca Cola 5.95 USD.

T-särke ei maksa samuti vanalinnas osta, kaubakesuskest St. Charlesis saab neid tunduvalt mõistlikuma hinnaga. Ka laevareisid laidetakse mõne virtuaalturisti poolt maha kui väga kallid ja mis teevad 30-minutise tiiru ühele poole ja sama kaua kestva tiiru teisele poole jõge.Öösel soovitatakse vältida kangialuseid ja tunneleid, sest NO getorahvas koguneb siis sinna. Getorajoonid hakkavad jõest eemalduva Canal Streeti lõpus, sisemaa pool. Sinna on päris mitme kvartali jagu maad. New Orleannsis pidi olema üks kõrgemaid kuritegevuse tasemeid USAs. Kohad kuhu turistid tavaliselt ei satu tunduvad põnevad. Nt lafayette'i surnuaed -- Pariis otse Ameerikas. Maetakse surnud vastavatesse ehitistesse, kuna linn pidada olema peaaegu allpool merepinda ja maa sees on igal pool kohe vesi vastas. West End park jääb New orleansi külje alla Pontchartraini järve äärde, Southern Yacht Clubi juurde. Üle jõe asub Mardi Gras Museum. Seal on ka väike tsirkus.Ööelu keskus on Bat O'Brian. Seal tegutses ka bänd Hurricane.

Asub otse keset French Quarterit. Kära järgi tunneb öösel ära, müüakse ohtralt alkoholi. Preservation Halli vanalinnas S. Peter's Streetil pääseb sisse 3 USD eest ehtsat kohalikku jazzi kuulama-vaatama.

03. mai 2002 Kuidas liikuda New Yorki lennujaamade vahel

Kuna õhtul JFK rahvusvahelisse lennujaama New Yorkis saabuv Reykjaviki lend on piisavalt hiline, tuleb samal õhtul kuidagi pääseda teisele poole New Yorki, Newarki lennujaama, kust järgmisel varahommikul läheb kohalik lend edasi New Orleansi. Vahemaa, mis läbida tuleb, on üks tihedamini asustatuid maailmas. JFK lennujaama lehel leidub aga linke, mis juhatavad erinevate transpordivõimaluste juurde: kiireim ja mugavaim kindlasti Airporter, mis pooleteist tunniga otse kohale viib. 23 dollarit üks ots.

Paraku läheb viimane välja kell 7 õhtul, mis on natuke varavõitu, kuigi JFK enda lehel lubatakse et see shuttle bus käib veel südaööni. Reserveerida sellele bussile kohta siiski ei saa, too late hoiatatakse. Lennuki maandumisest on viimase Airporteri bussini seega 20 minutit. Ground Transportation Corneris tuleb minna agendi juurde, kes vaba koha olemasolul selle reserveerib ja bussini juhatab. Kui kedagi pole, saab helistada self-service telefonilt valides nubriks 22 ja küsida kõik vajalik järgi. Kindlaim viis tundub kasutada ümberistumisi lennujaamabussides: New York Airport Service Express bussiga Grand Central Terminal peatusse Manhattanil, sealt tuleb ümber istuda Olympia Airport Expressile 120 East 41st Streetil ja sõita Newarki lennujaama.

On ka kolmas variant, sama marsruut kuid teises peatuses ümberistumisega: New York Airport Service Express Bus to Port Authority Bus Terminal (Airport Bus Center) 42nd Street and 8th Avenue in Manhattan. Connect to Olympia Airport Express for EWR. New York Airport Service Express Bus: (718) 875-8200 Olympia: (212) 964-6233 or (908) 354-3330 New York Airport Service Express Bus: $13 Olympia: $11Transpordile läheb lennujaamade vahel kokku edasi-tagasi ca 50 dollarit. Kui taksoga minna, on üks ots 65-70 USD pluss maksud ja pluss sisseistumistasu ca 10 USD. Korruta kahega, kui edasi-tagasi... Transport hotellide juurde läheb Newarki lennujaamast C terminaali juurest.

08. mai 2002 Ajavöönd ja ajakava Pow Wow üritustel

Selleks, et kohalikud üritused oma kalendrisse kirja panna, tuli arvuti sättida kohalikule ajale. Oletada võis, mis ajavöönd New Orleansis on, kuid täpse vastuse sai Worldtimezone'ist, kus muuhulgas on üleval ka Sunclock, maakera päikesekell (seal on näha, mis piirkonnad maast jäävad juba varju ja mis päikese kätte hetkel). New Orleansi aeg on -6h GMT vööndis, suve- ja talveaeg on sama. Eesti ajast on see järel 8 tundi.

15. mai 2002 Natuke kaarte

USAs reisimise muudab lihtsaks igasuguste internetiteenuste tugi. Näiteks kaardid. Orienteeru pihuarvutiga, sülearvutiga või trüki kodus välja konkreetse marsruudi kaardid jupikaupa ja koos reisi-infoga.Pow Wow jaoks läheb vaja kahe piirkonna kaarte: New York ja New Orleans. Täpsemalt - New Yorkis ümberistumise jaam ja New Orleansis hotell, Newarkis kah on hea teada, kus hotell asub.Siin kõik need kaardid siis ongi: Howard Johnson Hotel - Newark 50 Port Street Newark, NJ 07114 New Orleans, Louisiana Port Authority Bus Terminal (Airport Bus Center) 42nd Street and 8th Avenue in ManhattanTäna saabus ka kinnitus hotellile Newarkis, trükin selle välja. 29. maiks kutsuti ka õhtusele üritusele The National D-Day Museumi 945 magazine Streetil, mille kutse tuleb ka välja trükkida. Ja sõit võibki alata.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.