Võta ette reis läbi võluvate Baltimaade!

Tallinn. (CC) Pixabay

(Sisuturundus)

Koroonaviirus on teinud reisimise 2020. aastal kohati peaaegu võimatuks, kuid siseturism on olnud väga populaarne. Kaugemate Euroopa sihtkohtade ja sihtkohtade asemel saab reisisihtkohtadena kasutada läheduses asuvaid Balti riike: Eestit, Läti ja Leedut.

Alusta Eestist, kus näiteks Tallinn pakub laia valikut huvitavaid kohti ühepäevareiside jaoks. Üks tähelepanuväärne ja külastamist väärt sihtkoht on Tallinna vanalinn. Vanalinn pakub nii imelisi vanu tänavaid kui ka keskaegset arhitektuuri. Kindlasti tee enne lõuna poole minekut lõuna või väike kohv vanalinna kohvikutes ja restoranides.

Teekonda alusta Tallinnast Pärnusse. Pärnu on eriti tuntud oma pikkade liivarandade ja spaade poolest, mis meelitavad palju turiste, eriti suvel. Esimesed spaad on suplejaid hellitanud juba alates 19. sajandist ja nende populaarsus on püsinud tänaseni. Ainus vaatamisväärsus Pärnus pole siiski mitte ainult liivarand, vaid linnas on ka palju väikseid ilusaid puitmaju.

Teekond läbi Baltimaade jätkub mugavalt Lätti. Pärnust Läti pealinna Riiga on vaid veidi alla 200 kilomeetri, mida saab hõlpsasti läbida bussi või oma autoga. Lätis on kõige olulisem külastamist väärt koht Riia. See linn pakub võimalust sukelduda ajaloo sügavustesse. Nii keskaegsed ehitised kui ka vanad puithooned koos põnevate vaatamisväärsustega viivad linna ühest otsast teise ja Läti pealinnas on palju teha. Selle linna külastamisest tasub võtta maksimum ja vaadete poolest on selleks suurepärane võimalus Panorama pilvelõhkuja ülemiselt korruselt. Lift viib külastajad 15. korrusele, kust avaneb vaade kogu Riia linnale.

Vanemat arhitektuuri ja linna ajalugu saab edasi uurida Mustpeade maja muuseumis, kus on muuhulgas palju restaureeritud keskaegseid esemeid iidsest linnasüdamest. Kui linnaelust tüdinud, saab hõlpsalt nautida ka Riia linna ümbritsevat loodust. Pealinnast umbes 50 km kaugusel asub rippraudtee, mida mööda saab imetleda metsast maastikku ja pärast puhata juba maalilistel maastikel.

Pärast Riia seiklusi jätkub teekond elavasse Leedu pealinna Vilniusesse, kõige lõunapoolsemasse Balti riiki. Vilniusse on Riiast umbes 300 kilomeetrit, mis võtab headel teedel autoga mõne tunni. Sarnaselt Eestile ja Lätile peitub ka Leedu pealinnas palju kauneid keskaegseid hooneid. Pealinn Vilnius võlub turiste eriti just suvisel ajal, aga ka jõulude paiku, kui turge täidavad kioskid ja jõulumeeleolu. Vilniuse lähedal on üks populaarsemaid sihtkohti Trakai loss. Linnast vähem kui 30 kilomeetri kaugusel meelitab linnus külastajaid 14. sajandisse, kui hoone valmis sai. Lossi ümbritseb imeline järvemaastik ja väike küla. Vilniuse suurepärast loodust saab paremini uurida Pučkoriai kanjonis, mis asub Pavilionyse rahvuspargis. See sihtkoht asub kesklinnast umbes 10 km kaugusel ja pakub suurepäraseid maastikke näiteks lühikese väljasõidu ning matka jaoks.

Balti riigid pakuvad turistidele tõelise annuse ehedat ajalugu ning võimalust tutvuda unustamatute vaatamisväärsuste ja sihtkohtadega. Pikkade välisreiside asemel tasub praegu tähelepanu pöörata lähematele sihtkohtadele, mis suudavad turiste oma iluga üllatada. Kuigi Koroona-ajal reisimine pole täiesti riskivaba, võib seda siiski endale lubada, arvestades muidugi kehtivate piirangutega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.