Piirid lähevad lahti: Hispaania avab uksed turistidele varem, kui plaanitud, teised riigid paotavad ka piire kiirenevas tempos

Madrid.

Suur suvi on murdnud Euroopasse ja riigid ei taha enam turiste eemal hoida. Koroonaviiruse edetabelist on samuti Euroopa riigid kasvõukõverate poolest juba tipust lahkunud ja pandeemia põhirõhk hakkab kanduma mujale, mis muidugi ei tähenda, et kõik viirusega läbi oleks. Kuid valitsused, ärid ja turistid ise ka ei saa enam karantiinis olla ja nüüd vähemalt proovitakse mitte enam isegi väga ettevaatlikult majandusele taas täistuurid sisse anda.

Üks suur ja oluline turismimaa ka eestlastele toob vamise tähtaja juuli algusest hoopis lähemale ja teeb uksed lahti juba enne Jaanipäeva - 22. juunil (Euronews). Erandiks jääb Portugal, kellega avatakse piirid endiselt 1. juulil.

Euroopa Liidu välispiirid jäävad suletuks 1. juulini. Euroopa sees aga saab liikuda: meie näiteks Soome, Läti, Leedu ja Poola vahel, tänasest avanesid ka Saksamaa, Belgia, Šveits ja Prantsusmaa, homsest avaneb Austria. Lahti on Itaalia, Sloveenia, Bulgaaria, Island.

Lennuliiklus ka tasapisi taastub, täna näiteks väljuvad lennud kuude välisriiki.

Siit saad vaadata hetkeolukorda, kuhu saab ja mis tingimustel praegu reisida.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.