Hilton otsustas minna puurivabaks

Foto: (CC) Visualhunt

Loomakaitseorganisatsioonid üle maailma on veennud nüüd üht juhtivat hotelliketti loobuma puurikanade munadest aastaks 2025. Hiltoni puurivaba eeskiri hakkab kehtima kõikidele hotellidele ja kuurortidele, sealhulgas kaubamärkidele nagu Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria ja Embassy Suites. Eeskiri puudutab kõiki munatooteid ning nõuab ka iga-aastast raporteerimist.

Loomakaitsjate rahvusvahelise mõjutuskampaania eesvedajaks oli koostöövõrgustik Open Wing Alliance, mille üheks liikmeks on ka Eestis tegutsev MTÜ Nähtamatud Loomad. Globaalne kampaania tõi kokku 63 erinevat loomakaitseorganisatsiooni, et parandada koos kanade heaolu tööstusfarmides ning kutsuda üles juhtivaid hotelle käituma vastutustundlikult.  

“Hiltoni otsus seab majutus- ja toitlustussektorile uue standardi ning vähendab loomade väärkohtlemist märkimisväärselt,” ütles Nähtamatute Loomade juht Kristina Mering. “Lisaks kaitseb see tarbijate huve: klient eeldab, et makstes majutuse eest preemiumhinda, on ka tema hommikune munapuder parima võimaliku kvaliteediga –  selle arvelt ei tohiks teenusepakkujad teha järeleandmisi,” lisas Mering.   

Puurikanade heaolu teema kogub maailmas aina enam tähelepanu. Kanad veedavad oma elu väikestes ebasanitaarsetes puurides, milles neil liikumisvõimalus puudub. Kitsastes tingimustes jäävad kanade jäsemed tihti puurivõrede külge kinni, mis põhjustab luumurde, sulgede kaotust ja isegi surnuks tallamist teiste kanade poolt.

Lisaks Hiltonile on kuulsatest hotellikettidest puurivaba otsuse vastu võtnud ka Marriott International, Accor Hotels, Hyatt ja InterContinental Hotels. 

Hetkel tegutseb Hilton 106 erinevas riigis, kaasa arvatud Eestis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.