Kuidas pakkida sportlikuks reisiks?

Foto: (CC) Matan Ray Vizel / Pixabay

Puhkused on käes, koolivaheajad kestavad ning ilmad on ka reisimiseks soodsad, kui mitte just liiga palavad. Kuid sportlik reis tuleks ikkagi kõne alla, sest peale võikest trenni saab alati end kuskil vees jahutada. Mida aga kotti panna?

Kui reisid lennukiga, on oluline võimalikult väike lisakaal ja koti mõõtmed võiks ka mahtuda käsipagasi piiresse. Kui reis on pikem, siis see muidugi ei õnnestu, aga mul juhul tasub kindlasti vaadata, millised asjad võtavad vähem ruumi ja kaaluvad vähem.

Spordireisiks võib olla ka mõne võistluse vaatamine, mitte ise aktiivselt osalemine. Tee oma spordireis põnevamaks näiteks spordiennustusega, alustada võid soodsalt boonuskood.com lehelt.

Igal juhul tasub komplekt trenniasju alati kaasa võtta.

Kõigepealt spordikott - lennuki seljakotiga metsarajale, jõusaali või rattalaenutusse võib minna, aga ei pea. kerge, õhuke, vähese kaaloga spordikott mahutab kõik esmavajaliku, mis pakkimisnimekirjas on ja selle saab väga väikeseks kokku pakkida.

Riided

Olenevalt spordialast võib nimekirjas olla ka midagi spetsiifilist, kuid üldiselt võiks pakkenimekirjas olla sokid (piisavalt palju), särk (T-särk või maika või mõlemad, piisaval hulgal), spordirinnahoidjad, tossud, spordipüksid (pikad ja lühiksed), ekstreemsemal kulgejal ka kiiver ja kaitsed (näiteks põlvekaitsed).

Iga päeva kohta võiks olla puhas pesu kaasas. Kui lähed kauemaks kui nädalaks, siis arvesta juba ka pesemisvõimalusega. Kaasasolevate riiete mahtu saab tegelikult vähendada ka kohapeal ostetavate asjade võrra - tihti ongi välismaal spordiriided odavamad kui meil. Jäta siis vaid ruumi nende tagasi koju toomiseks.

Vihmavari või kapuutsiga jope on ka vajalik.

Lõhnad ja geelid

Võta kaasa kaks lõhna - üks tugevam spordilõhn sportimise ajaks ja teine nõrgem ja tagasihopidlikum näteks õhtuseks väljaminekuks. Igaks juhuks ka pesemisvahendid - alati ei pruugi neid hotellides ja jõusaalides olla.

Elektroonika

Suuri asju, nagu DVD mängijad ja väiksed telerid pole mõtet loomulikult reisile kaasa võtta. Meelelahutuseks on tänapäeval pisikesed ja kerged seadmed. Kui nutitelefonist jääb väheseks, on olemas ka kerged e-lugerid ja tahvlid. Võta kaasa mõni akupank, sest igal pool ei saa seinast oma telefoni laadida. Hangi ka selline seinalaadija, mida antud riigis kasutada saab või adapter pluss laadija. Pulsikell on ka hea asi jooksvalt tervisliku seisundi ja koormuse hindamiseks.

Rätik

Higistad ja külmetad ning oledki haige - et seda vältida, võta kaasa mõni keskmine või suurem rätik, millega sooja saada, kui oled just higise soorituse teinud või märjaks saanud. Rätik võiks alati kaasas olla, ka siis, kui ei plaani duši alla minna. Lisaks aitab puhata peale pingutust ka väike reisipadi. Kui on magamisega raskusi liigse lärmi pärast, siis värskuse tagamiseks järgmisel päeval võid kaasa võtta ka kõrvatropid magamise ajaks.

Apteek

Olenevalt spordialast võib vaja minna midagi ka reisiapteeki: plaastreid villide vastu, elastiksidemeid lihasevenituste vastu, valuvaigistit, haavapuhastajat.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.