Kuidas leida Airbnb ruumidest salaja filmivad kaamerad?

Salakaamerad. Foto: (CC) Geralt / Pixabay

Hiljuti lahvatanud mitmed skandaalid Airbnb ajutuses ja hotellides salakaamerate kasutamisest muudavad uueks reaalsuseks selle, et peale võõrasse ruumi sisenemist tuleb esimese asjana teha toa ülevaatus - nagu noor luuraja peab üle käima, ega kuskile pole peidetud kaameraid ja mikrofone. Siin on mõned soovitused, kuidas seda teha.

Kõigepealt heidame pilgu aga e-poodidesse, mis müüvad odavaid jälgimisvidinaid. Sealt on hea näha, millise tüüpilise lahenduse võib Airbnb omanik või mõni muu nuuskija omale hankida ja proovime neid välimuse järgi interjööris ära tunda.

Kliki piltidel, et näha täpsemalt.

pirn
1. Pirn. Kaamera on peidetud tavalise LED-pirni sisse. Pealtnäha on väga raske seda kaamerat ära tunda, pildil on näha mõned äratuntavad nupud külgedel. Kuna kaamera kasutab WiFit, siis võib halvasti seadistatud võrgust leida mõne kaamerale viitava võrguseadme.

Spiioonikell

2. Lauakell. Maksab 15 dollarit, salvestab kaks tundi videot. Eks mõnikord sellest piisabki. Ära tunda on keeruline, aga kui lähemalt sihverplaati uurida, siis võib midagi märgata. Objektiiviklaasi võib avastada pimedas taskulambi või mobiili LED-iga natuke ringi vaadates - läätselt peegeldub valgus tagasi ja juhatab varjatud kohas asuva kaamerani.

Spioonikaameraga kruvi.

3. kinnitusdetail, kruvi. Eriti salakaval spioonikaamera näeb välja nagu ristpeaga kruvi, kaamera piilub välja risti seest. Avastada saab samamoodi kui eelmises punktis - valgustades, samuti võiks kahtlust äratada eriti rammusa peaga kinnitusdetail, mis on üksik. Maksab alla 20 euro, seega võiks see mõne pahatahtliku Airbnb väljaüürija jaoks üsna taskukohane olla.

Spioon-nagi

4. Nagi. Tüüpiline liikumisanduriga valvekaamera on peidetud nagi sisse nii, et kui keegi tuleb ja oma kuue nagisse viskab, on kaamera käivitunud. Seda nagi on lihtne avastada, sest kahtlased augud ja infrapunasensor on tähelepanelikul vaatamisel äratuntavad.

Suitsuandur-kaamera

5. Suitsuandur. Sellel ei tohiks olla allapoole vaatavat klaassilma. On vaid punased plinkivad LED-id ja õhu läbilaskeavad. Konkreetne isend maksab 9 dollarit ehk praktiliselt mitte midagi, kuid teeb suhteliselt kehvakvaliteedilist videot. 32 GB mälukaardile aga mahub seda väga pikalt.

Kuidas veel avastada?

Kõik kaamerad eritavad soojust, kui töötavad. Kui oled paranoiline, aitab soojuskaamera kaasaskandmisest. Üks selline on mäiteks Cat S60 telefoni sees - vaatad läbi kaamera kahtlasi sooje täppe toas ja uurid lähemalt. See paljastab päris hästi, kuid on kallivõitu lahendus.

Teine võimalus on eelpoolmainitud kaamera läätsepeegelduste avastamine pimedas toas taskulambi või mobiiliga veheldes. Seal, kus helgib, võib midagi kahtlast olla.

Kolmas võimalus on avastada infrapunalaternaid, mis peaksid aitama salakaameral ka hämaras filmida. Selleks võta oma mobiil, lülita kaamerarežiimile, kustuta tuled ja võib-olla näed valgusvihku.

Kui valvekaamera on ühendatud samasse WiFi võrku mis külalised, võib aidata mõnest mobiiliäpist IP kaamera leidmisel, näiteks otsi Play poest Fing App´i - installides selle mobiili, näeb kõiki samasse võrku ühendatud seadmeid ja kui mõni neist on IP kaamera, vaata juba hoolsamalt ringi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.