Kolm üllatust, mis tabavad välisturiste Eestis

Tallinna vanalinn.

Välisturistid näevad Eestit ja Tallinna hoopis teistmoodi, kui kohalikud. Nii on see kõigfis turismisihtkohtades. Tallinna linna külastavad turistid aga toovad tavaliselt välja kolm asja, mis neile siin eriti silma torkavad. Tallink City hotelli vastuvõtujuhi Katrin Vilimäe sõnul üllatavad neid positiivselt nii kaunis vanalinn kui Eesti puutumatu loodus, aga mitte ainult.

Esiteks, pea kõik hotellitöötajad teavad rääkida turistide üllatusest, kui nad kuulevad, et Eestis on kraanivesi kvaliteetne ja joodav. Tihti ei osata selle kohta küsidagi, pigem eeldab enamik turiste, et kraanivesi pole joogikõlbulik, vähemalt pealinnas. Eestlased on joodava kraaniveega sedavõrd harjunud, et ei oska oodata, et enamiku välismaalaste, isegi soomlaste, jaoks pole see sugugi elementaarne.

Teine üllatus on suve valged ööd. Meie jaoks on suvine valgus harjumuspärane, aga enamikule Lõuna-Euroopast saabuvatele turistidele tuleb üllatusena, et Eestis ei lähegi suveööl pimedaks. Isegi kui sellest on varem loetud või kuuldud, arvatakse, et tegu on müüdiga või ei osata seda päriselt ette kujutada.

Kolmas üllatus on vaikus. Turistid on küll näinud fotodelt kaunist Tallinna vanalinna, aga sageli tuleb üllatusena, et seda on rohkem kui vaid paari tänavajupi jagu ning südalinn on üldiselt üsna vaikne ning pakub mitmeid kohti, kus eralduda ja omaette olemist ning vaikust nautida.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.