Orjaku linnuhiilimisrada kõrkjate vahel

Orjaku loodusrajal asuv vaatetorn, vaade lahtedele.

Mandril on roostikuradadega kitsas peale Silma raja lühendamist. Hiiumaal on üks klassikaline sedasorti looduse õpperada siiski olemas. Või mitte päris Hiiu "mandril", vaid hiljutises merepõhjas Orjaku ja Kassari vahel, kus raske on praegu öelda, kustmaalt algab meri ja lõpeb maa.

Roostikurajal on siiski kindel maa kogu aeg jalge all - lai laudtee algab lambakoplist, kust viib väikese kaarega pika roostiku vahele, ronida saab rändrahnu otsa ja vaatetorni. Kes tahab, teeb veel väikese lisatiiru ümber kadakase metsatuka.

See lühem on roostikuring ja alla kilomeetri, pikem kannab ametlikku nime "Orjaku rada" ning venitab 2 km kõndimist välja.

Tõllu kivi.
Tõllu kivi raja ääres.

Silmakare vaatetornist avaneb avar vaade Käina ning Jausa lahele, kus linnud tegutsevad igal ajal ningrändavad kevadeti-sügiseti. Roostikuring on läbitav igal ajal kuiva jalaga ning on roostikuga hästi varjatud, nii et lindudele õnnestub liikuda üsna lähedale. 

Orjaku õpperaja vaatetorn - Silmakare vaatetorn.
Silmakare vaatetorn.

Maa- või veepinnast ulatub laudtee suvel ligi poole meetri kõrgusele, aga seda põhjusega: veerohkemal ajal on nii kõrge rada alati (napilt) veepinnast ülevalpool. Meilgi on oma mõõnad ja tõusud.

Lambaaia väravas on veel üks väike platvormike, kust saab kiigata üle lammaste kinnikasvavale lahele.

Vaata kaarti suuremalt:

Vaata Street View vaadet:

Asukoht

58.8001866393, 22.7597959824

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.