Uuring: Eesti ja Läti puhkusereisijate jaoks on lennupileti valikul kõige olulisem otseühendus ja hind

Otseühendus ja hind on kõige olulisem. Foto: Smartlunx

Eesti ja Läti juhtiva tšarterlennufirma SmartLynx Airlinesi poolt läbi viidud veebiküsitluse tulemused näitavad, et ligi 60 protsenti kõikidest vastajatest leiab, et lennupiletit valides on määrav just selle hind. Teisel kohal on lennureisi kestvus ning minimaalne ümberistumiste arv, mida hindab kõige olulisemaks 27 protsenti vastajaid. Küsitluses osalenutest üle 73 protsendi reisib lennukiga peamiselt isiklikel eesmärkidel ning puhkusele, 26 protsenti vastanutest aga peaasjalikult tööga seoses.

SmartLynx Airlinesi kommunikatsiooni ja turundusjuhi Ilva Priedniece’i sõnul tõestavad tulemused, et kliendid hindavad kõrgelt ilma ümberistumisteta otseühendusi, mis viivad mugavalt otse puhkuse sihtkohta. „Sõites nädalasele puhkusreisile on oluline erinevus, kas lend kestab näiteks 4 tundi või kulub lennu peale koos ümberistumistega suur osa esimesest ja viimasest reisipäevast,“ lisas Priedniece. Veebiküsitluses osalenutest eelistab puhkusele minnes 23 protsenti paketireisi, kus on sees nii tšarterlend kui ka majutus ning 12 protsenti eelistab osta tšarterlennule pileti reisibüroost ja majutuse eraldi juurde otsida.

Online-küsitlus näitab, et ligi 46 protsenti peab pardameeskonna juures kõige olulisemaks abivalmidust ja võimekust leida lahendusi. Sõbralikkust hindab kõige tähtsamaks 25 protsenti ning professionaalset välimust 21 protsenti. „Teenuse kvaliteedi lahutamatu osa on vaieldamatult teenindus pardal, mis loob emotsiooni. Lisaks meeldivale teenindusele hindavad kliendid kõrgelt just paindlikkust ja meeskonna võimekust leida lahendusi, millesse me panustame oluliselt. Viisime sügisel 1200 reisija hulgas läbi ka rahulolu-uuringu, mis näitas, et meie pardapersonali sõbralikkust, abivalmidust, väljanägemist ning informeeritust hindavad kliendid 10-palli skaalal 9,55 vääriliseks. See on suurim tunnustus meie tööle,“ lisas Priedniece.

Lennunduses on kliendi jaoks Priedniece’i sõnul üha olulisemad ka erinevad mugavusteenused pardal, mille hulgas on üks tähtsamaid kindlasti nutiseadmete laadimise võimalus. „Seesuguse teenuse vajalikkus tuli selgelt välja ka rahulolu-uuringust, mis näitas, et reisijatest 82 protsenti peab seadme laadimisvõimalust pardal vajalikuks ning soovib seda kasutada. Täna on SmartLynx Airlinesil masinapargis üks lennuk Tallinna liinidel, mis on varustatud USB pesade kaudu laadimisvõimalusega, kuid kavas on seesuguste lennukite arvu suurendada,“ selgitas Priedniece.

Toitlustusteenust kasutab pardal veebiküsitluse tulemuste järgi tihti või umbes pooltel kordadel 54 protsenti vastajatest, 31 protsenti tellib lennates sööke ja jooke enda hinnangul pigem harva. „Lennunduses on catering-teenuse pakkumisel mõistagi teatud väljakutsed ning on isegi teada, et lendamine mõjutab meie maitsemeeli. Seda suurem on heameel tõdeda, et hiljuti läbi viidud rahulolu-uuring näitab, et meie lennukite pardal pakutava toidu ja joogi kvaliteeti hindavad kliendid 10-palli skaalal 8,6 vääriliseks,“ lisas Priedniece.

Veebiküsitlus viidi läbi novembrikuus ligi 200 vastaja hulgas. Vastajatest 41 protsenti on viimase 12 kuu vältel lennanud 1-4 korda, 23 protsenti 5-8k korda ning 26 protsenti 9-12 korda. Online-küsitluses osalenute keskmine vanus on pisut üle 30 eluaasta.

Rahulolu-uuring viidi läbi 2016. aasta septembris SmartLynx Airlinesi klientide hulgas. Kümnest küsimusest koosneva ankeedi täitis ligi 1200 reisijat.

Foto: Smartlynx Airlines

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.