Eesti turistid eelbroneerivad rendiautot järjest enam koduriigist

Autorent on aina populaarsem. Foto: (CC) Pixabay

Autorent on aina populaarsem. Foto: (CC) Pixabay

Vabadus maksab, kuid Eesti turist saab seda endale juba lubada. Kuigi ühistransport on lääneriikides arenenud, eelistab eestlane reisile minnes liikumisvabadust, rentides endale sihtkohas liikumiseks auto. Võrreldes möödunud aasta esimese poolega on 2016. aasta esimesel poolaastal kasvanud Eestist välismaale autorentimise sagedus ligikaudu 15%.

“Eestlaste seas populaarseimad autorendi sihtkohad on tänavu Itaalia ja Saksamaa, kuid võrreldes eelmise aastaga on suure kasvu teinud ka USAsse reisimine,” ütles rahvusvahelise autorendiettevõtte AVIS Budget Group-i Eesti välisbroneeringute juht Kaisa Liiv. Võrreldes eelmise aastaga esimese kuue kuuga on mõningal määral vähenenud huvi aga autorendi vastu Portugalis. “Küllap on selle põhjuseks TAP-i (Portugali lennufirma – toim.) kadumine Eesti turult, mis on muutnud Porugali otse reisimise pisut keerulisemaks,” arvas Liiv.

Rendiautode broneerimine muutub üha populaarsemaks lastega perede ja noorte reisijate seas, kuid on endiselt kõrge ka ärireisijate hulgas. Kui 2015. aasta juuli lõpuks renditi Eestist välisriiki ainuüksi AVIS Eesti autorendi kaudu üle 300 pereauto, siis selle aasta esimese kuue kuuga on juba toimunud ligikaudu 15% kasv ehk eestlased on varasemast aktiivsemad koduriigist reisi tarvis auto rentijad. 

Ühelt poolt on autorendi mahtude kasvule kaasa aidanud reisijate arvu suurenemine ja inimeste rahaliste võimaluste paranemisel. Avalikele allikatele tuginedes on paari viimase aastaga kasvanud ainuüksi Eestist Saksamaale reisijate arv üle 71 tuhande inimese võrra.

Samas on 2016. aasta esimese kuue kuu autode keskmine rendiperiood võrreldes varasemaga vähenenud. Kui 2015. aasta esimesel poolel oli keskmine rendiperiood 7,5 päeva ning keskmiselt läbiti perioodi jooksul 1355 kilomeetrit, siis selle aasta esimesel poolel kestis välismaal autorent keskmiselt viie päeva, mille jooksul läbis keskmine reisija 855 kilomeetrit. Eelbroneeringute arv on aga jätkuvalt tõusuteel. “Eelbroneeringute mahu kasvamise põhjuseks on tarbijate vajadus kindlustunde järele, et nad saaksid reisil olles olla sõltumatud ning iseseisvad,” sõnas Liiv. Lisaks soovitakse välisriigis vältida  rendilepingu vääritimõistmisega kaasnevaid riske ning saada teavet lepingutingimuste kohta oma emakeeles, mistõttu teevad järjest enam eestlasi rendiauto broneeringu juba koduriigis.

 “Eelbroneering annab kindlustunde, et sihtkohta jõudes on rendiauto kindlasti olemas ja töökorras,” selgitas Avis Budget Groupi välisbroneeringute juht Kaisa Liiv, lisades, et ünneks on reisijate teadlikkus suurenenud ning kliendid julgevad ja oskavad nii renditingimuste kui võimalike riskide kohta juba enne reisi ja broneeringut üha enam nõu küsida, mis aitab kindlasti oluliselt kaasa ka sujuvamale ja muretumale reisile.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.