Kuidas reisida New Yorki

Eestist New Yorki saab ümberistumistega Euroopa suurtes transiidijaamades, aga ka läbi Moskva või Helsingi. Millegipärast eelistas New Yorki reisifirma just Moskva varianti, eeldades, et Eestist on see variant siinsele rahvale kõige rohkem meeltmööda. Isegi vaatamata 23-tunnisele ootamisele Moskva lennujaamas. 23 tundi lennujaamas, kui ei taha kallist viisat osta, et vahepeal linna peale minna.

Teine ja mugavam variant, mida broneerimissüsteemid pakkusid, oli läbi Helsingi. See on isegi meeldivam kui mõnest lääne-Euroopa suurjaamast, kus üle-Atlandi lendudega valitseb paras tunglemine ja mõnikord ka ülebroneerimine.

Helsingist New Yorki lendab Finnairi Airbus A330 8 tundi ja 40 minutit, läbides 6603 km. Seda on paar tundi rohkem, kui "kapsauss" Värskast tallinna, mis igas suuremas asulas peatuse teeb. Ainult et akna taga ei möödu põnevad maastikud, vaid pilved ja ookean, vahepeal ka natuke Gröönimaad ja Kanadat.

Kennedy on üks närvilisemaid lennujaamu. Pikad turvavärava-sabad, ühest terminalist teise liikumine, edasilendajatel tuleb ka pagas korraks välja võtta ja USA Homeland Security läbivalgustusest läbi lasta, et kohaliku lennu peale edasi tormata.

New Yorki minejatel aga on transpordi suhtes valikuid. Lennujaamade vahel liiklevad Airport Shuttle´id. Manhattanile saab taksoga (50 dollarit üks ots, lisanduvad maksud ja tip ja 1 dollar, kui on tipptund) või minivanid (18 dollarit jagatav buss, viisakas on ka bussijuhile tip jätta). Minivanidest on võimalik valida n.ö jagatav mikrobuss, mis viib kõik 11 reisijat nende soovitud sihtkohta või privaatbuss. Privaatbussi hinnad algavad 118 dollarist (kogu buss). Mugav on see, et bussi saab juba kodust ära broneerida ja maksta, lennujaamas tuleb vaid vastavasse letti ilmuda oma broneeringupaberiga ja kõik aetakse korda. 

Bussiga ja metrooga on ilmselt odavaim, aga ka kõige ebamugavam, kuna avalik transport ei ole arvestanud suurte kohvritega liikumist ja tipptunnil on need transpordivahendid üsna täis ka. Buss nr Q10 läheb Queensi, kust võib ümber istuda NYC metrooliinile A (Lefferts Blvd) või  liinidele E ja F (Kew Gardens). Buss nr Q3 pealt võib metrooliinile F istuda 169th St ja Hillside Ave pealt. peab vaatama, et metroo asemel mõnele linnalähirongile ei istuks. AirTrain aga liigub lennujaama peatuste vahel tasuta ja viib samamoodi oluliste ümberistumise sõlmpunktideni väikese tasu eest.

Metroo+Airtrain kombinatsioon Manhattanile maksab ca 7,25 dollarit.

Lennujaama buss NYC Airporter väljub iga 30 minuti tagant Grand Central Stationisse ja Penn Stationisse 16 dollari eest. Hea on see, et ka lennujaama bussile saab pileti veebist ette osta: www.NYCAirporter.com.

FOTO: (CC) Jim Trode

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.