GoPro HD HERO 3 - uus ekstreemkaamera

GoPro saab varsti kümneaastaseks ja nüüdseks on neil siis juba kolm põlvkonda HERO ekstreemkaameraid.

Äsja välja tulnud HD HERO3 põlvkonna mudelid on muutunud väiksemaks, kiiremaks ja kvaliteetsemaks. Musta korpusega seeria ehk Black Edition on haruldase 4K resolutsiooniga ehk pilt on neli korda suurem, kui tavaline Full HD - pildikõrgus on täpselt kaks korda suurem kui 1080 pikslit ehk 2160 pikslit. See tundub tõesti natuke ülepingutamisena - 4K telereid meil veel müügil pole ja ka sellised projektorid on ka väga kallid. See tagab tulevikukindluse, selgitab GoPro. Samas on selle super-eraldusvõimega võimalik filmida vaid 15 kaadrit sekundis.

Õnneks on olemas ka Silver Edition, mis on klassikalise Full-HDga ja odavam. Säätumudel White Edition on veelgi rohkem nuditud, kuid kallimatega võrreldes täpselt samasuguse korpuse ja kinnitusvahenditega.

Uus kaamera on 30% väiksem ja 25% kergem. Striimi saab otse kaamerast üle WiFi edastada. Nutitelefoni või kaugjuhtimispuldiga saab kaamerat eemalt juhtida. Veekindel korpus kannatab filmimist kuni 60 meetri sügavusel.

HERO3 Black Edition sisaldab 12 MP sensorit. Videot salvestatakse 4K resolutsioonis kuni 15, Full HD resolutsioonis kuni 60 ja HD ehk 720p eraldusvõimega 120 kaadrit sekundis. WVGA kvaliteediga on kaadrisagedus kuni 240 kaadrit sekundis, mis võimaldab teha häid aegluubis võtteid, kuid tunduvalt kehvema pildikvaliteediga. 12 MP fotosid saab teha kuni 30 fotot sekundis.

Muidugi on olemas kõigil mudelitel ka mikrofonisisend ja parandatud on kaamera enda mikrofoni kvaliteeti. Arvutiga ja laadijaga ühendatakse HERO 3 mini-USB kaudu, mälukaartidena saab kasutada micro-SD kaarte.

Protune´i seaded tõstavad striimi bitivoo kuni 45 megabitini sekundis, et saaks kasutada filmi kaadrisagedusi (24 kaadrit sekundis), värviparandust ning valge tasakaalu seadmist. 

Black Edition maksab 449 eurot, Silver Edition 349 eurot ning White Edition 249 eurot.

GoPro HD HERO3 White Edition ja Silver Edition kaamerad saabuvad Eestisse müüki Matkaspordi andmetel novembri alguses, Black Edition orienteeruvalt jaanuaris.

Seda, kuidas uus kaamera filmib, saab vaadata allolevalt videolt. GoPro muide on oma turunduse suures osas üles ehitanud Youtube´i ja mujale üles pandud viraalsetele videotele, mida kasutajad ise levitavad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.