TomTom Via 130 ja Via 135, räägi ja mine

Autonavigaatorid on küll tehnoloogia progressist peaaegu et jäädavalt maha jäänud, aga midagi uut üritatakse selleski valdkonnas.

TomTom toob turule navigatsiooniseadmed TomTom Via 130 ja Via 135, millel on uus Speak & Go funktsioon ehk seadme juhtimine ja hands-free kõnede tegemine häälkäskluste abil.

Paralleelselt alustab ettevõte ka TomTom 60 müüki, millel on kõigist TomTomi kaasaskantavatest navigatsiooniseadmetest suurim, 15-sentimeetrise diagonaaliga ekraan ning suured nupud ja menüüd.

Speak & Go suudab ära tunda üle 1000 käskluse ja nende sünonüümi, nii et juhid peaksid saama loomulikul viisil rääkida ja lihtsalt aadresse sisestada. TomTom Via 130 sisaldab Bluetoothiga hands-free kõnede tuge. Häälkäsklus töötab paljudes enimlevinud keeltes, nende seas inglise, saksa, prantsuse ja hispaania keeles.

Seega on häälkäskluste progress ka naviseadmetesse jõudnud: nüüd võib ette öelda ka sihtkoha. Kuidas see eesti nimedega toimub - lubage kahelda. Häälsünteesiga aadresside ettelugemisel igatahes ei suuda autonavid Eesti nimesid veel äratuntavalt hääldada. Mis siis veel arusaamisest rääkida. Lubage kahelda, aga äkki tõesti on ime sündinud? Kommenteerige, kes on kasutanud.

Via 130 on esimene TomTomi mudel, millega kaasnevad tasuta igapäevased kaardiuuendused kogu seadme eluea jooksul. Uuendused põhinevad infol, mis saadakse TomTomi 21 miljonist kasutajast koosnevast Map Share´i keskkonnast. Tänu uuendustele saavad juhid arvesse võtta sagedasi teeolude muutusi, nagu näiteks uued kiirusepiirangud ja suletud teed. Varem oli Map Share´i teenus saadaval vaid neile klientidele, kes kasutasid alla 12 kuu vanuseid kaarte, kuid nüüd katab teenus kogu seadme eluaja. See on autonavide tootja üks suurimatest plussidest - mobiilikaardid ja vabavaralised kaardid ei uuene nii kiirelt.

TomTom Via 135 on samuti uus toode, millel on samad omadused ja funktsioonid, mis TomTom Via 130-l, kuid suurem ekraan. TomTom Via 130 ekraani suuruseks on 4,3 tolli, TomTom Via 135-l aga 5 tolli. TomTom Start 60-l on aga kahe võimalusega kinnitussüsteem – kasutajad saavad valida, kas kinnitada seade tuuleklaasile või armatuurlauale.

TomTom Via 130 (4,3-tollise ekraaniga) on müügil hinnaga 159 eurot. TomTom Via 135-l on kõik samad omadused ja funktsioonid, kuid 5-tolline ekraan ning selle hind on 179 eurot. TomTom Start 60 tuleb müügile hinnaga 209 eurot.

TomTom Via 130 ja 135 omadused:

 • Speak & Go - suudab ära tunda üle 1000 käskluse ja nende sünonüümi, nii et juhid saavad seadmega loomulikul viisil rääkida. Tegu on täiustatud versiooniga TomTomi praegusest häälkäsklus- ja juhtimisfunktsioonist.
 • Hands-free telefonikõned funktsiooni Bluetooth abil – juhid saavad sõidu ajal turvaliselt ise helistada ja kõnesid vastu võtta.
 • Sõiduradadel orienteeriumine – Selged juhised rasketel ristmikel liiklemiseks.
 • Täiustatud IQ Routes teekonna planeerimine – Igal ajal tagatakse kõige kasulikumad marsruudid ja lühimad saabumisajad, kasutades teiste autojuhtide poolt jagatud teavet teeolude kohta.
 • TomTom Map Share – tasuta igapäevased kaardiuuendused TomTom Map Share keskkonnast kogu seadme eluea vältel.
 • Integreeritud kinnitus -  Seadmega integreeritud mugav kokkukäiv kinnitus, mis on alati kasutusvalmis.

TomTom Start 60 omadused:

 • 6-tolline puutetundlik ekraan – terava pildi ning eriti suurte mõõtmetega ekraanil on juhised näha selgemalt kui kunagi varem. Tänu suurematele menüüdele ja nuppudele on andmete sisestamine veelgi lihtsam.
 • Kahe võimalusega kinnitussüsteem - TomTom Start 60 saab kinnitada nii tuuleklaasil kui armatuurlaual.
 • Sõiduradadel orienteerumine – Selged juhised rasketel ristmikel liiklemiseks.
 • Täiustatud IQ Routes teekonna planeerimine – Igal ajal tagatakse kõige kasulikumad marsruudid ja lühimad saabumisajad, kasutades miljonite autojuhtide poolt jagatud teavet teeolude kohta.
 • TomTom Map Share – tasuta igapäevased kaardiuuendused TomTom Map Share keskkonnast kogu seadme eluea vältel.
 • Hääljuhistega tänavanimed – Muudab õigele teele pööramise lihtsamaks.
 • Parkimisjuhised – Aitab leida parkimisvõimalusi sihtkoha läheduses või teekonna jooksul.
 • Sagedased sihtkohad – Võimaldab juhil oma kõige sagedasemad sihtkohad salvestada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.