Ellujäämiskomplekt metsaminejale

Ellujäämiseks pole palju vaja, kuid mõnikord on just see vähene, mida vaja, koju ununenud. Alljärgnev komplekt võib mitmes olukorras kui mitte elu, siis parema tervise säästa. Asjad on kokku pandud Hiinas.

Vilekomplektist me juba rääkisime - lisaks sellele on kaasas ka tugevam vile-võtmehoidja, mis teeb üsna valju häält (pildil vasakul).

Tulepulk ülal keskel on nagu tulepulk ikka, ainult üsna väike. Seega igapäevaseks süütamiseks pole temast kuigi kauaks abi, aga ellujäämishetkedel on just see esimene säde üles vaja saada. ja mõnikümmend korda kõlbab peenikest magneesiumipulka ikka kasutada. Ehitus on sellel lihtne: pulk ja sakiliste hammastega "saag" nööriga pulga küljes. Selle sakilise äärega kraabitakse tulepulgast natuke magneesiumipuru kasetohule ja kuivale kulule. Siis tõmmatakse metall-liistu sileda servaga sädet puru ja kulu peale ning tuli peakski kergelt süttima.

All keskel asub näpusaag. See on saehammastega traat, millel kahes otsas võtmerõngad. kasutada saab ellujäämisssaagi mitmel moel: näiteks tavalise käsisaena, kui oks nagu vibu traadi pingule tõmbab. Saab ka kahe näpuga sirgeks tõmmata ja saagida. tavaliselt tõmmatakse aga näpusaag ümber oksa V-kujuliseks ja saetakse edasi-tagasi, nagu kahemehesaega. Nii saab üsna jämeda palgi maha. Jällegi - raielanki sellega puhtaks ei tee, aga ellujäämislõkke jaoks mõnede suuremate puude jupitamiseks ning langetamiseks kõlbab küll.

Paremal all aga on veel üks hea asi, mida võiks pea alati kaasas kanda kui hädavajalikku alajahtumise vältimise vahendit. tegemist on mitmekihilise fooliumtekiga, mida näiteks katastroofipiirkondades päästjad jagavad. Foolium peegeldab kahepoolselt soojust ja aitab kehasooja keha ligidale jätta. Asi on ülikerge ja mahub taskusse, aga lahti voldituna saab sellest isegi hädapärase telgi kahe puu vahel.

Komplekti ainuke pikem nöör on vile küljes, aga ühes korralikus varustuses peaks olema ka pikem, paarimeetrine jupp nööri. ka selliseid asju on olemas - näiteks spetsiaalne punutud vilega käepael, mis lahti harutades sisaldabki mitu meetrit ellujäämisnööri. Aga sellest juba mõnel järgmisel korral.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.