Tõukekelguga Pullapäält Hobulaiule ja Vormsile

Tõukekelk on teatud tingimustel merel liikumiseks ideaalne vahend, kui purjed ja lohed välja arvata. Nii juhtuski 11. märtsil, täpselt viis aastat hiljem esimesest Reisijutud.com-i Hobulaiu-matkast, et tuul oli sobivast suunast, lund vähe ja sellel vähesel ka kandev koorik peal ning kiirused küündisid parimatel hetkedel 20 km/h-ni. Kokku sai matka 15,5 km, maad puudutasime Hobulaiul, Vormsil ja Pullapää otsas Nõmmel. 

Sama marsruuti võib muidugi korrata ka matkauiskudega, aga siis tuleb valida lumeta jää. Kajakiga saab korrata marsruuti jääta merel. Start on Haapsalust Rohuküla poole sõites Pullapääle ära keerates, lõpuni kuni tsaari monumendini välja, kus on väike parkla ja sealt - merele.

Kuna vahemaad pole pikad, siis on kõik kogu aeg nähtav. Siiski maksab udu või kehvema nähtavuse puhuks kompass ja GPS kaasa võtta, nutitelefonist täis akuga aitab ka.

Jääolud olid, nagu mainitud, ideaalsed ja jää paksust ei hakanud isegi mõõtma, kuna silmapiiril vurasid autod. Hobulaiul, nagu arvata võis, kohtas juba paksemat lund, mille koorik sooja päikese käes enam ei kandnud ja vajus põlvini lumme. Saarel liikumine oligi paksu lume pärast üsna raske, aga piisas vaid merele minna, kui lumi oli kui pühitud ja vähesed jäägid kandsid koorikul nii inimest kui kelku.

Vormsi Hobulaiu-poolne ots on kaetud tiheda metsaga, ega seal erilist asustust ei kohtagi peale mõnede paadikuuride, seega peatus oli põgus. Tagasi Pullapääle minnes aga jääb teele kaks majakat - esimene korralik ja töötav päikesepaneelide ning tuulegeneraatori jõul, teine hüljatud, rändrahnule püstitatud ja veidi viltu vajunud.

Vaata videot jäämatkast tõukekelkudega 2012. aastal siit:

Vaata Google Mapsi kaarti teekonnast siit:

Pullapää-Hobulaid-Vormsi, 11.03.2012, tõukekelk

Asukoht

58.94110632098756, 23.454880893214067

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.