Jalutuskäik Lasnamäelt Piritale

Lasnamäelt Piritale kulgeb peaaegu et idülliline vana tee, mida mööda kunagi Tallinnast Pirita kloostrisse käidi. Nüüd muidugi käib elu tuiksoon rohkem mere poolt - 1980. aasta olümpiamängudeks merre ehitatud Pirita teed pidi. Aga Lasnamäe nõlv - Paepealse piirkond on endiselt tühi ja pole seal muud, kui soojal ajal grillivad Lasnamäe elanikud.

Nõlva all aga asuvad villad Lauluväljaku aia tagant Maarjamäeni (sealhulgas ka USA saadiku residents), mõned villade omanikud on Lauluväljaku poolse lähenemistee aga kinni pannud ja nüüd saab alla vaid Paepealselt Mäe tänava pikendust pidi, mis ongi mõeldud vaid jalakäijatele ja jalgratturitele. See ongi vana paekivimüüridega palistatud kloostritee, mis nõlvast alla laskub.

Edasi kulgeb tee Maarjamäe kompleksi tagant eramajade piirkonda, Maarjamäe staadioni juurest Lillepi parki ja ongi Pirita käes. Kokku võib kulgemise pikkuseks siiamaani arvestada ca 5 km. Külaskäik kloostrisse (piletiga), jahisadamasse, randa ja Pirita TOP-i ning tagasitee aeg on käes.

Kuid tagasi kesklinna poole minek kulgeb nüüd juba mere äärt pidi - rannapromenaadilt saab jälgida 3-4 km ulatuses Tallinna kilukarbisiluetti ning Lauluväljaku juurest või Russalka kandist võib edasi jätkata kõndi Kadrioru pargis, KUMU juurest näiteks tagasi Lasnamäe nõlvale.

Vaata videot matkast 7. jaanuarist 2012, kui sadas korraga maha palju lund:

Vaata Google Mapsi kaarti suuremalt:

Asukoht

59.444911, 24.814746000000014

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.