"Angry Birds" - Soome uus rahvuslik suveniir Finnairi ja Nokia kampaaniates

Soome suveniiripoodidesse on tunginud uued asjad - muumide, põhjapõtrade ja muu rahvusliku kõrval leiab sealt "vihased linnud". Ja Soome rahvuslikud kompaniid - Nokia, Finnair ja ilmselt ka teised on Angry Birdsi haaranud oma kampaaniatesse. Mis lindudega on tegemist?

Tegemist on Soome tarkvarafirma Rovio poolt loodud maailma populaarseima mobiilimänguga "Angry Birds". See mäng on olemas pea kõigil nutitelefonide platvormidel ja mängust ähvardab saada (või juba ongi saanud) maailma populaarseim mobiilimäng läbi ajaloo. 

Igati mõistlik on siis selle mängu tegelased rakendada oma riigi reklaamimise teenistusse. Nokia korraldab juba Angry Birdsi maailmameistrivõsitlusi (üks mängu voor oli ka Eestis), Finnair aga võõrustab finaliste oma pardal Helsingi-Singapuri lennul, et välja selgitada võitja. Ning veelgi enam - Angry Birdsi vihased linnud saavad maalitud ka Finnairi lennukile (pildil).

Aga laskem edasi rääkida Finnairi pressiteatel.

 

Finnair ja “Angry Birds” arvutimängu looja Roivo kutsuvad tulihingelisi “Angry Birds’i” mängijaid 20. septembril toimuvale fännivõistlustele. Võistlustele saab kandideerida kampaania veebilehel ning kuus kõige suuremat fänni saavad võimaluse panna oma mänguoskused proovile Helsingi-Singapuri lennul.

Finnairi Balti riikide müügijuhi Guerman Tyvoniouki sõnul on “Angry Birds” mängul ka Eestis tulihingelisi fänne, mistõttu äratab taoline projekt kindlasti ka meie tarbijas huvi. “Kuna “Angry Birds” mängul on palju ühiseid puutepunkte lendamisega, panemegi fännide oskused proovile 10 kilomeetri kõrgusel merepinnast, lennul Helsingist Singapuri,” lisas Tyvoniouk.

20. septembril toimuvale “Angry Birds” fännide finaalvõistlusele, mis toimub Helsingi-Singapur lennul, saab registreerida kuni 12. septembrini aadressil www.finnair.com/angrybirds. Kandideerimiseks tuleb saata motivatsioonikiri, miks just Sina oled suurim “Angry Birds’” fänn ning koguda Facebookis “meeldib” klikke. Viis enim “meeldib” klikke kogunud fänni ning kolm žürii poolt välja valitud lemmikut pääsevad Helsingi-Singapuri lennule “Angry Birds” finaalmängu, kus selgitatakse välja populaarse arvutimängu võitja. Võistlusmäng toimub spetsiaalselt selleks puhuks programmeeritud mängukonsoolidel. Kogu ettevõtmist on võimalik jälgida reaalajas kampaania veebilehel.

“Angry Birds” on Soome ettevõtte Roivo poolt loodud arvutimärg, mida on üle maailma alla laaditud üle 350 miljoni korra.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.