NFC-ga "kiirpass" SAS-ilt

Sügisest saab lennufirma SAS kiirteenusega SmartPass Skandinaavias maksta ja piletit registreerida mobiili kontaktivaba maksega. SAS on üks esimesi lennufirmasid maailmas, mis pakub kiiremaks lennujaama läbimiseks mobiilset maksesüsteemilahendust NFC (Near Field Communication) baasil ehk kontaktivaba lähiraadiovõrguga mobiilis.

SASi Smart Passi katsetati selle aasta alguses püsikliendiprogrammi EuroBonus klientide seas kolmes Skandinaavia linnas. NFC lahendusega saavad EuroBonuse kuldkliendid laadida/kleepida SASi Smart Passi oma mobiiltelefoni(le), mis siis toimib vahendajana lennujaaama iseteenindusmasinates, turvaväravates, kiirliinis ehk Fast Trackis, lounge’ides, tax free poodides ja lennu väravas.

”Selles etapis piirdub Smart Passi kasutamine ainult Skandinaaviaga,” ütles SASi piirkonnajuht Katrin Luhaäär. ”Kuid meil on päris palju ärireisijaid, kes liiguvad seal tihedalt.”

“Meie kliendid hindavad meie mobiilset reisilahendust ning me näeme, et mobiiltelefon ja NFC on tulevik,” ütles lennufirma SAS toodete ja klienditeeninduse asepresident Lena Rökaas. “Selle aasta alguses toimunud katseperiood näitab, et kliendid hindavad uut toodet ning et SAS täidab klientide ootusi,” lisas Rökaas.

SAS Smart Pass on sügisest saadaval RFID-laadse kleebisena. Selle saab kleepida ükskõik millise mobiili külge. "Lähitulevikus näeme me rohkem ja rohkem integreeritud NFC-ga mobiiltelefone," ütles Smartpassi projektijuht Kristine Mayer, "praegu on NFC-ga telefonide osa Skandinaavias aga üsna väike. Sellepärast pakube tihedalt lendajatele NFC-kleebist, mille funktsionaalsus on tegelikult sama. Kui NFC mobiilide osa suureneb oluliselt, siis on loomulik, et ka SAS Smart Pass on telefoni integreeritud."

Lennufirma SAS Smart Pass võetakse kasutusele Skandinaavias septembris ning on saadaval kõigile EuroBonuse kuldklientidele.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.