[Reisijututoa list] Video ütleb rohkem kui 100 pilti? ...ja muid reisiuudiseid

Reisijutud.com reisilist pole jälle üsna pikalt uudiseid saatnud. Aga nüüd on aeg. Kõigepealt tahaks teada anda, et meil on nüüd videod. Kui jutt on võimalik kontsentreeritult edasi anda pildiga, siis piltidest veel rohkem infot pakub video – nüüd ongi Reisijutud.com menüüd üleval väike uudisvoog reisivideotega, mis sel kevadel Eestis tehtud.

1. Jalgsimatk linnas - Lasnamäelt Piritale

Mida teha, kui tahaks matkata, aga linnast välja sõitmine võtab liiga palju aega või bensiini? Linnamatk sobib siis hästi. Matkaradade lehel on selliseid üsna mitu kaardistatud. Viimane näiteks lasnamäe nõlvalt Piritale ja mere äärt pidi tagasi Kadriorgu.

2. Elu ja mikroröntgenid

Jaapani maavärin on möödas, aga järeltõuked käivad. Kas radioaktiivsus mõjutab ka meid? Natuke ikka, aga mitte Jaapani tuumajaama oma. Põhja-Eestis on maavarasid, mis ise sisaldavad väheses koguses radioaktiivseid aineid. Viisteist aastat tagasi kirja pandud lugu on nüüd ka veebis olemas siis äsja vabanenud salajasest Sillamäe linnast ja selle uraanitööstusest.

3. Plaanimata lugemine - "Jalutaja teejuht. KADRIORG"

Jah, meil on ka raamatuarvustus. Harva, aga siiski. „Jalutaja teejuht“ on sari linnamatkajale – Kadrioru kohta saab teada värskest raamatust, mis võtab läbi selle Tallinna piirkonna tänapäeva, lähi- ja kaugema ajaloo.

4. Majutusarvustus: Lutsu turismitalu

Ka majutusarvustuse rubriik on endiselt elus. Seekordne majutus, mida Reisijutud.com hindas, asus Otepääl ja kuna lumi oli asendunud Kuutsemäel mudaga, siis oli Lutsu talus hea rahulik ööbida. Akna taga pahises suurvesi veskitammist alla.

5. "Suur jõgi" - Leena alguses ja lõpus

Filmitutvustuski ei ilmunud reisijutud.com lehel esmakordselt – varem oleme rääkinud näiteks mängufilmist Turistas. Riho Västriku produtseeritud „Suur jõgi“ aga on paras tärkava kevade keskel vaadata ja võib kindel olla, et kohe samal õhtul tekib plaan mõni matk ette planeerida.

6. Kuidas kevad tuli?

Seekordne kevade tulek sai filmi võetud. Alustame järgemööda: Jää-Pakri (esimesed vabad veelaigud Pakri saarte rannas), Joad - Jägala, Keila-Joa, Vahiküla (vahetult enne jääminekut suurtel jugadel), Paljassaare, 2. aprill 2011 (talv murdis end korraks tagasi), Keila-Joa ja Pakri, jääminek (joad on jäävabad, meri ka), Soomaa üleujutus 13. aprillil 2011 (Reisijutud.com käis Lõuna-Eestis inimesi internetiturunduse teemal koolitamas ja Soomaale sai tagasiteel sattutud just vee kõrghetkel), Kajakiga Vahiküla joast alla, 17. aprill 2011 (sit-on-top kajakiga kärestikul, Vääna jões ulatusid juba jalad põhja) ning kesk-kevadet kuulutab Tedremäng, 19. aprillil 2011.

--
Selle kirja said kõik Reisijututoa reisilisti liikmed. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.