Brasiilia saab viisavabaks

Kõigil Brasiilia-huvilistel on varsti põhjust veel rohkem rõõmustada, sest sinna riiki pääsemine läheb lihtsamaks. 

Nimelt saavad ELi kodanikud varsti viibida Brasiilias kuni 3 kuud viisavabalt - nii näevad ette uued viisareeglid, mille Euroopa parlament kiitis teisipäeval heaks. Eesti, Läti, Malta ja Küprose kodanikud, kes praegu vajavad turismi- või ärireisiks Brasiiliasse viisat, saavad sinna tulevikus reisida viisavabalt.

Saadikud kiitsid heaks kahe viisavabaduse lepingu sõlmimise Brasiiliaga, esimene neist tavapassidega reisijatele ja teine diplomaatiliste- ja eripasside kasutajatele.

Brasiilia kodanikud saavad juba praegu siseneda kõikidesse ELi riikidesse viisavabalt.

90-95% reisijatest on kaetud
Turismireisid, perekondlikud külastused, ärireisid, konverentsi- ja seminarireisid, spordivõistlustel osalemine ning kunstivõistlustel osalemine (juhul kui see ei ole tasustatud) on kõik hõlmatud uute lepingutega. Euroopa Komisjoni hinnangul katab tavapassiga reisijate leping 90-95% kõikidest reisijatest.

Erandid
Uued lepingud ei asenda juba olemasolevaid lepinguid ELi liikmesriikide ning Brasiilia vahel, kui need lepingud puudutavad muid reise kui turismi- ja ärireise.
Näiteks ei ole lepingutega hõlmatud üliõpilased, teadlased, kunstnikud ja vaimulikud. Samuti ei ole hõlmatud reisijad, kes soovivad Brasiilias töötada. Nendes valdkondades võivad liikmesriigid sõlmida kahepoolseid lepinguid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.