Pacman Tallinna tänavatel - PacMap ehk joostes Pacmani mängimine

"Päris" maastikel mängude mängimine on juba kümmekond aastat välja käidud idee, ellu on see veel vähe jõudnud, aga peagi ilmselt jõuab ka. 360 kraadi on proovinud "lauamängu looduses" ehk GPSiga täringumängu reaalsel maastikul ("Nagu nupud laual"), PacMap on aga Stefan Wagneri ülisportlik mäng, mis joonistab kollased täpid, mida Pacman õgima peab, otse Google´i kaardile tänavatele. Taga ajada tuleb neid muidugi oma Android-telefoniga ringi joostes.

Ja joosta ei saa mitte lihtsalt niisama, nagu pähe tuleb - nagu ühes õiges Pacmani mängus saabuvad ka vastikud õgardid, kelle eest peab ära põiklema. Õgardid ehk kollid liiguvad tüüpilise jalakäija tempos, seega auto või jalgrattaga annab nende eest kergelt ära lipata, kui "sohki" teha.

Pildista QR koodi mobiiliga ja laadi endale see mäng Android MarketistReisijututuba testis mängu Lasnamäel Laagna kanali juures. PacMap joonistas ilusti punktid tänavatele ja isegi üks jalgtee oli kaetud. Kesklinna suunast hakkas mööda Laagna teed lähenema sinine koll, kes palle õgis. hetk hiljem lisandus teine, punane EMT peamaja juurest ja liikus mängija suunas aplalt kõike õgides.

Praeguse lumeuputuse tingimustes on nende kollide eest põgenemine üsna raske, kui mitte lootusetu tegevus. Mänguaega antakse 15 minutit (või 10 või 20 minutit, menüüst saab valida) ja selle aja jooksul peab GPSiga varustatud telefoniga läbi jooksma kaardil mängitud kollased täpid - mida rohkem neid kogud, seda rohkem punkte. Suusatada võib ka.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.