BBC Wildlife Magazine käis tutvumas Eesti imetajatega

Reisikorraldaja Estonian Nature Toursi kutsel viibis sel kevadel kaheksa päeva Eestis BBC Wildlife Magazine´i ajakirjanik Ben Hoare. Maailma ühe mainekaima loodusajakirja ajakirjanikule sai osaks võimalus testida uhiuut reisipaketti Mammal Watching in Estonia.

Tutvumisreis osutus edukaks, Ida-Virumaal ja Lõuna-Eestis veedetud aja jooksul nähti lendoravat, kährikuid, karusid, metssigu, kopraid ja hulganisti värskeid hundi, karu ja ilvese jälgi ning huvitavaid linnuliike nagu teder, metsis, laanepüü, rohunepp, kuldhänilane jpt. Kohalikud eksperdid Triin Ivandi ja Bert Rähni ning Eesti tippspetsialistid Uudo Timm, Remek Meel ja Tarvo Valker avaldasid oma teadmiste ning oskustega sügavat muljet.

Tutvumisreisi tulemusena ilmutatud 4-leheküljelist artiklit koos perfektselt ülesehitatud lisateabega (kuidas Eestisse saada, kust Eesti kohta infot ammutada, milliseid loomaliike kuidas ja millal saab vaadelda, kes müüvad reise Eestisse jne) saavad alates 5. augustist lugeda enam kui 350 000 loodushuvilist Suurbritannias ja mujal maailmas. Artiklis mainitakse ära probleeme seoses lendorava elupaikade kadumisega ning avaldatakse lootust, et organiseeritud loomavaatlustuurid aitavad probleeme avalikustada ka väljaspool riigi piire.

See omakorda aitab survestada kohalikke otsuseid.

Siinkohal tuleb ilmekalt välja koostöö vajadus Eesti loodusturismi ettevõtjate, tipptasemel ekspertide ja kohalike looduskaitsjatega. Metsatüübid, kus see äärmiselt armas ja maailmas haruldane imetaja elab, vajavad läbimõeldud majandamisotsuseid juba täna.

Artiklile juhitakse tähelepanu ajakirja esikaanel ning koduleheküljel, ajakiri viitab kõige muu hulgas ka Eestile kui ühele kõige ilusama loodusega maale Euroopas. Samuti kiidetakse meie majutusasutuste, toidu ja infrastruktuuri taset.

www.mammalwatching.com kodulehe haldaja Jonathan Hall, kes samuti Estonian Nature Toursi kutsel kevadel Eestit külastas, peab aga Eestit vaieldamatult üheks parimaks kui mitte kõige paremaks loomavaatlusmaaks Euroopas.

Mammal Watching in Estonia on reisikorraldaja uudistoode, mida hakatakse müüma Euroopa sihtturgudel juba sel sügisel. 8-päevase reisipaketi valmimisele on kaasa aidanud mitmed väga head koostööpartnerid, ideest teostuseni kulus 3 aastat.

Tutvumisreise kaasrahastati EL toetusfondidest. Estonian Nature Tours taotles EASilt 2008.a. augustil turundustoetust. Projekti "Linnuvaatlus- ja loodusreisid" kogumaksumus on 1 292 900 krooni, millest taotletava toetuse moodustab 646 450 krooni. Projekti kestvus on 3 a.

MARIKA MANN
Estonian Nature Tours, tegevjuht

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.