Lennukiinterneti surm: uued turvareeglid tahavad keelata elektroonika kasutamise

Peale üleeilset turvaintsidenti Amsterdam-Detroiti lennukis ähvardavad karmistuvad turvanõuded surmata lennukiinterneti, mis just tuult tiibadesse oli saamas.

Lennukiinterneti ülevaate leiab siit.

USA transpordi julgeoleku agentuuri (TSA) täiendatud reegleid pole veel välja kuulutatud, kuid Gizmodo uudise järgi on teada antud, et rahvusvahelised lennud, mis suunduvad USAsse, võivad kogeda erinevat ja iga juhtumi puhul eraldi kohtlemist. Kuid nagu sealsamas artiklis selgub, on siiski ka palju ühiseid jooni, mida viimastel päevadel reisijad on kogenud: elektroonika kasutamise täielik keelamine lennukis, tund enne maandumist kaasasolevale käsipagasile ligipääsu keelamine ja tualettide sulgemine jne.

Ka lennujaamades võib kohata ootamatuid lisaturvalisuse toiminguid, mille kohta praegu reegleid välja öeldud pole. Või pole neid avalikkusele öeldud. Kõik see kehtib rahvusvahelistel lendudel, mis suunduvad USAsse.

LISA 27.12: Täna toimis lennukiinternet endiselt ja ka ühelgi rahvusvahelisel lennul polnud täielikku elektroonikapiirangut, kirjutab Gizmodo.

LISA 28.12: TSA uutes reeglites on siiski teatud turvalisusklassi jaoks piirang kogu elektroonika lennul ära keelata.  IN FLIGHT p.3 ütleb: "3. Disable aircraft-integrated passenger communications systems and services (phone, internet access services, live television programming, global positioning systems) prior to boarding and during all phases of flight."

Foto: Tim Beach / FreeDigitalPhotos.net

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.