Inglise moodi Rocca al Mare

Kui Normannide kuningast  William vallutajast oli saanud Inglise kuningas1066 aastal Hastingu lahingu võidu järel  jägas ta maad oma ustavatele parunitele. William of Falaise osutus väljavalituks ja tema nimi muudeti ka vastavalt kehtivale tavale ning temast sai William de Cockington. Kuna aga Normannid olid rahvas, kes kartsid Jumalat rohkem kui inimest, tegi William 1069 aastal külasse kiriku kus saaks massi kuulata. 12 sajandi algul jagas William oja kaheks, et paar miili eemal asuva Torre Abbey munkadele joogivett saata. Tänutäheks pidasid siis mungad kirikus massi ja matsid Williami ja ta naise kloostri õuele ...

 

Aeg läks edasi, kuningad vahetusid ja samuti parunid kes Cockingtoni valitsesid. Viimane kes küla päris oli Rev. Roger Mallock aastal 1786. Järgnevad 60 aastat oli ta mõisahärra ja kirikuõpetaja ühes kuues. Kui ta oli juba mõnda aega külas elanud otsustas ta seda muuta. Ta vaatas ühel heal päeval oma mõisahoonest oru keskel asuvale lobudikest külale ja leidis selle inetu ning liiga lähedal asuvat. Küla sai siirdatud ja uued hooned üles ehitatud oma pool miili edasi mere poole. Vana küla asemele tehti  aga 1810.a. mõisapark, mille kujundajaks oli tuntud aednik , kes ka hiljem Katariina II Peterburis aeda tegi.

1932 aastal müüs perekond Mallock küla Torquay linnale kuna turistide vool ,mis siirdus läbi nende maade ümbruskonnas kasvavatesse küladesse häiris nende vaikset ja idüllilist eluviisi ...   

Tänasel päeval leidub Cockingtonis palju huvitavat. Seal on endiselt oma tall ja sepikoda, jahimaja  ning viljeletakse mahepõllundust. Lisandunud on kriketi klubi, koolimaja,  klaasikoda, kunstigaleriid, teeruumid, roosiaiad ja veel muudki põnevat.

Cockington meenutab mulle Rock Al Mare t  ja loob alati sellise mõnusa koduse tunde kui seal jalutamas käin. Igati soovitav koht külastada kui lõuna Inglismaale sattute !  

Vt www.cockingtoncourt.info.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.