Locr ütleb, kus asud

Just tuli ühte programmi kasutades selline idee: kui keegi küsib, kus sa oled ja kuidas sinuni jõuda, tuleb kasutada asukohapõhist fotode süsteemi ja teha moblaga pilt. Siis saata see pilt Locri vahendusel ära ja küsija saab veebist vaadata nii seda, mida sa oma asukohast näed kui seda, kus kaardil asud. Lihtne, geniaalne.

Mis mulle aga väljas kõige rohkem meeldis, oli Locriga lähedalolevate fotode otsing. Jalutad näiteks kuskil reisil tundmatus kohas ja tunned huvi, mida huvitavat võiks ümbruskonnas olla. Kui istud eeltööta Shanghais ja leiad GPSi kaardilt "Hu Gardens", siis ei oska ju midagi mõelda. Kui aga vaatad fotot Hu Gardensist, siis kibeled kohe sinnapoole. Ja see hea omadus on Locril ka, et ta näitab suuna ja kauguse fotoni. Vaata ja jaluta heade võttekohtadeni. Hea spikker fotograafidele. Ainult et andmeside eest peab maksma.

Aga Locr, mis muide töötab nii Symbiani kui Windowsiga telefonidel ja arvutis, suudab veel pilte ka teha. Valid pilditegemise, avatakse mobiili kaameraprogramm, tehakse pilt ära ja lisatakse EXIF infosse mobiili GPSist loetud koordinaat. Ja siis saab pildi otse veebi üles laadida koos asukohaga ning sõpradele saata. Hiljem, veebis, saab pildi võttekoha ja objekti asukoha suhte kaardile märkida, niimoodi:

Locriga saab veel pilte jagada, albumi koostada, trükkida, jne. Ja vaadata muidugi asukohapõhiseid pilte sind huvitavast piirkonnast. Turistile igati vajalik asi nii ettevalmistusel kui "välitöödel". 100 MB kuus on tasuta, kahe-eurose kuutasu eest võib 2 GB mahtu kuus tarvitada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.