Tabasalu matkarada kõrgel mere ääres

Vaade Tabasalu rajalt Tiskre ja Kakumäe poole.

Tabasalu matkarada on mõnusalt lühike kiirele linnast välja lahkujale, vaid natuke üle 3 km pikk. Siiski võib sellele maastikule julgelt minna ka oma loodussõbraliku väliskülalisega, kui aega vähe ja linnast väga kaugele ei jõua.

Tabasalu asub kohe Tallinna külje all ja on pealinnaga juba servast kokku kasvanud. Kogu kakumäe-Tabasalu vaheline madal mereala on erauid ja kortermaju täis ehitatud. Tabasalu matkarada on aga esimene võimalus jõuda mereni välja ülevalt, panga pealt. Kuna kogu tee on palistatud infotahvlitega, sobib see hästi ka väiksematele matkajatele, kes tahavad loodust tundma õppida. Maastik on samuti üsna lihtne, kui panga alla ei roni, kust rada tegelikult ka tagasi kulgeb. Lõpupoole on trepp, mis viib liivasele veepiirile.

Panga all on langenud puid ja kõrge veeseisu ajal peab kohati ka võsas ragistama, seega sobib see lõik ekstreemsemale rändajale. Suvel pole probleemi ka kaldavees sulistades tagasi Tiskre poole jalutada, külmemal ajal kõrge veeseisuga võib see olla aga võimatu.

Rajal on põhjalikud infotahvlid ja stendid, mis tutvustavad looduses kohatavaid taimi ja loomi. Loodusrada on üsna rahvarohke igal ajal, sest selle kõrval kulgeb ka populaarne terviserada.

Huvipunktid:

  • 01-PARKLA - siia jäta auto
  • 02...10 - infotahvlid

Kaart:

Street View vaated parklast panga servani:

Street View vaade on salvestatud Samsung Gear 360 (2017) kaameraga.

Asukoht

59.434645, 24.543586

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.