Lindude lahkumisega saabub Matsalu filmifestival

Lihula mõisSeptembri lõpus on kaks põhjust Matsalu kanti minna. Esiteks - lindude ränne külmade eest lõunasse on tavaliselt oma kõrghetkedel. tegemist on Euroopa linnurändeteede "Times Square"-i või põhimagistraalide ristumiskohaga. Kõik on kohal.

Kuna aga septembri lõpus on ööd juba karged ja maa mudane, on põhjust minna ka Lihula kultuurimajja - Matsalu loodusfilmide festivalile.

See toimub juba kuuendat korda ja alati on tegemist olnud üsna mõnusa õhkkonnaga, ehkki ka Lihulasse on jõudnud hinnaralli ja ka rahvamasse on nädalavahetusele jäävatel päevadel viimastel aastatel olnud nii palju, et peab filmide vaatamiseks põrandal istuma. Samas on festivalilt hea mõne päevase filmi ajal penijõele või keemusse sõita, et loodust ennast ka vaadata - ehk siis linde uurida rändamas.

Kõik algab 17. septmebril kell 18 Soome vabariigi 90. aastapäeva puhuks valminud Petteri Saario filmiga "Soome loodus". Festivali võidufilm kuulutatakse välja viimasel päeval - 21. septembril. Sel aastal pidi osalema rekordarv filme - 181, kokku 49 riigist. Lisaks Lihulale on filmiprogramm ka Haapsalus. Ja fotoprogramm loodetavasti traditsiooniliselt Lihula mõisas (pildil).
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.