Teeme ära 2008 nädal hiljem - mis on saanud?

Järgneb päevikusissekanne Reisijututoa blogist - sellest, kuidas me nädal hiljem jalgratastel prügituuri tegime Teeme Ära 2008 prügikohtadesse Rae vallas.

Pildid siin.

Objekt 2 (prügiluure numbrite järgi)

Alustasime Peetri küla servast, meie esimeselt objektilt, kust prügihunnik oli ära varastatud. Kõik oli endine, keegi tagasi polnud toonud ja isegi traktor seisis sama koha peal. Kinnisvara-arendus seiskunud.

Enne ja nüüd:

  w-enne1 w-teemeara-nadalhiljem-002

Objekt 3: ongi rohelus

See oli siis meie objekt, mida koristasime. Nädalaga on palju muutunud. Rohelus vajub peale. Auk, kuhu matsime tellised, kattub naadivõsudega. Rohi surub end välja prügialustelt platsidelt, põõsad on lehte läinud ja varjavad põõsa alla jäänud mädanema jäetud laudu. Ilus.

Tegemise ajal ja nüüd:

Higimull. Meie äratehtud plats. Maapind on saanud roheliseks, mõne nädala pärast rohi lokkab.

 
Kõdu laiali. Naadid hiilivad ka endiste kuhja-aluste peale.

 
Kivid ja looduses lagunev mulla alla. Auk, kuhu matsime tellised. Naat võtab võimust.
 

Objekt 4: vanad armastuskirjad ei hävi

Siin oli koristatud. Mõni hunnik oli jäljetult kadunud, mõni paistis endiselt. Suur ehitusmaterjalikuhi ilmselt ei käinud üle jõu. Tagapoole metsa alla viiv tee oli kummidega blokeeritud, kummide taga võis endiselt vanu armastuskirju ja fotosid leida. Tulbid olid selles hunnikus kasvama hakanud. Et justnagu romantiline?

Enne ja nüüd:
Laga jätkub kaugemalegi. Meie teine hunnik, kus keegi teine koristas. Midagi on kadunud, üldpilt eemalt vaadates veel ilus pole.

 
Neljandal objektil leidis ehitusmaterjale, mis olid välja kirjutatud Verona nimele. Kas Lasnamäel asuv baar on selle prügiga kuidagi seotud? Samas kohas veidi tee pool - täiesti puhas koht. Verona baari ehitus-sodi on kadunud.
Värsked prügikollid aga olid juba oma pakikesed siia maha jätnud: kaks pudelit viina, kartulikoored, väike narkotsikotike, konid ja kondoomid. Selline elu neil. 

Verivärske suvilakorilase kott. Nädala menüüsse on kuulunud kartulid, ohtralt sibulat ja kaks viina. Kerge narkots ka roheluses. Kondoom vedeles kohe eemal.

Objekt 5: kogu maa arvutiseerija koristati ära

Siin on põhjalikult ära koristatud itimehe sodila. Paraku on kogutud praht kottides endiselt tee ääres. Ilmselt pole veel jõutud, arvestades neid sodimägesid, mis Jüri kogumispunkti jõudsid.

Aga enne-nüüd kontrast on suur ikkagi. 
 

See kraav viib muide otse Pirita-Ülemiste kanalisse. Puhtam, kui enne.

 
Väga vana ja vana TV. Ilmselt on LCD-TV hangitud endale. Pealtnäha puhas. Suubub Ülemistesse.
Tegime ka natsa taaskasutust. :) Metallist toruklamber sai GPSi hoidikuks, töötas ideaalselt.

Objekt 6: varjatud prügi

Prügiteid pidi lähenedes tundus, et plaadihunnik on likvideeritud. Kena puhas lõkkeplats, metsa poole tuulevarjuks kummid laotud. Aga ei miskit - kummivirnad olid plaate ja muud sodi täis laotud ning virna taga oli CD-laga endiselt olemas, kuid natuke koomale lükatud ja kergelt mulda peale visatud. Ei jõutud või ei pääsenud üle pehme lodu auto ligi ära vedama? Ei tea. Ilmselt jäi paljudes kohtades niimoodi asi pooleli, ühe päevaga ei jõudnud... enne ja nüüd:
CD-de hullud päevad. Kes tegi? Plaadifirmad, uurige. CD.ee patupesa: pealtnäha on siingi puhtaks tehtud, enam-vähem...

 
Mis on neil ühist, et sattusid ühte prügikoormasse? Vägilased, Onu Remuse Jutte ja Anu Taul & Sõbrad. Mis teid pidi see käib?

Oi-oi, mis virna taga... ei jõudnud? Audiofiilid, kiirustage - ehkki mulda on peale visatud, peaaegu pooled plaatidest veel mängivad.

Muide, 4st kaasavõetud CD-st 2 hakkasid tööle :) Nüüd on olemas Onu Remuse Jutud ja Vägilased "Väga Ilusad". Boonusprügi. Oort mängis 7. looni, siis olid juba läbivad plekid.

Objekt 7: totaalne muutumine

Seda kohta poleks ära tundnud. Näib, et rasketehnika on olnud mängus. Koos prügilaamaga on eemaldatud ka truup, alles sile kraav. Varsti rohtunud. Enne ja nüüd:

  Siia vedasid kraami haiged inimesed - arstirohud, tabletirestid ja -purgid. Ei tea kas said terveks? Totaalne muutumine: nüüd ja enne.

Vahepeal võib kiita navigeeriva kaardiga käsi-GPSi (mis poole sõidu ajal sai prügi taaskasutades omale rattahoidiku) - jalgrattamatkal ideaalne, aitas sõita peaaegu ühegi kaardipeatuseta. Ja juhatas mitu korda otsem ka, kui ise oleks läinud. Üks kord aga aitas Indreku teadmine ühe vana ülesvõetud tee kohta, kust siiski rattaga veel otsem läbi sai. Eestis on rattale nüüd käsi-GPS suureks abiks.

Objekt 1: sodistaja on teada?

Lõpetasime Sõjamäel, kus meie koordinaatidel polnud midagi muutunud. Peale selle, et tuul oli huvitavaid pabereid laiali puhunud. Kes küll teab öelda, kuidas ühel prügimäel mitmetes hunnikutes on nii palju Trend Line OÜ nimega kaste ja pakikesi? Ja kõigele lisaks pakk raamatupidamispabereid selle firma nimega ning Super BOX kaupluste saatelehtedega? Suur-Sõjamäe 4, kus firma üks kontor asub, on sealsamas lähedal ja miskipärast tekib küsimus, et kes on selle firma ametlik prügivedaja? Ja kes mitteametlik? Trend Line´i saatelehtedes olev kaubavalik vedeles suurte kilepakendimägede vahel, jällegi ühene vihje ühele firmale...

Midagi pole muutunud - viimane prügikoht Sõjamäel. ...ja kogu prügi ühisnimetaja: Trendline OÜ.

 
Raamatupidamine on põhjalik prügi visiitkaart. Suur-Sõjamäe 4? Hea ju kohe naaberkruntidele oma sodi vedada...

Selle viimase hunniku kohta ilmus Päevalehes ka lugu.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.