Test: TripIt - uus intelligentne reisiplaneerija

Tripit on moodsa veebiteenuse rakendus reisijale. See suudab töödelda ka struktureerimata infot ja lugeda sealt välja reisiks vajaliku info. Selle põhjal planeeritakse reisi plaan.

Ehk maakeeli öeldes: saada oma reisifirmalt saabunud confirm-emailid neile edasi ja sealt loetakse välja lennuajad, hotellid, autorendi broneeringud jne ja pannakse vastavalt e-mailide sisule kokku sinu reisiplaan.

Mis see plaan siis endast kujutab? Reisijututuba proovis e-mailidega, kuid Eesti reisifirmade tekstist suurt aru (veel) ei saadud. Siiski saab ka ise käsitsi lisada nii lennu-, hotelli- kui autorendibroineeringud. Tegemist on sotsiaaltarkvaraga, mis kasutab ära Flickri, Google´i ja teiste avalike veebiteenuste andmebaase ja koostab nende põhjal põhjaliku "reisiraamatu" kuni vaatamisväärsuste piltideni välja, rääkimata Google Mapsi kaartidest, mida saab sinna juurde välja trükkida. Lisaks planeeritakse teekonnad vastavalt vahemaadele, päevaplaanid, lisainfo kohalejõudmiseks jne.

Tegemist on iseõppiva ja iseareneva süsteemiga - iga reisisisestus muudab Tripit-i mootori intelligentsemaks ja pikapeale hakatakse aru saama ka erinevatest turisti käitumismustritest. Pikapeale saavad ka turismifirmad hakata sellest keskkonnast ammutama infot, mida reisijad siis ikkagi tahavad.

Tripit on sel aastal alustanud USA Ränioru firma, mis on finantseeritud seni vaid 1 miljoni dollariga, klassikaline kiirelt kasvav veebi-Startup.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.