[Reisijututoa list] Seenele või soojale maale

ehkki sügis saabus meile ootamatult, ei takista see reisimist erinevatesse kohtadesse. Lisaks vihma eest soojale maale põgenemisele saab minna näiteks seenereisile või hõljukisafarile.

Reisijututoa viimane listikiri ilmus enne suuri puhkusi, nüüd siis vaatame, mis enne suuri pühasid jõulude eel ette võtta. :)

1. Kahekesi hõljukimatkale.
Juuli keskel demonstreeriti nii maal kui vees liikuvaid amfiibsõidukeid. Holjukimatkad.ee pakub reisimisvõimalust maad puudutamata, kuid mitte lennukiga. Paar inimest mahutav hõljuk ületab vesiseid alasid ja võib kihutada ka merel. Loodetavasti järjekordne mootoriga liikur jääb sinna, kus ta loodust ei lõhu.

2. Arvustame hotelle endise hooga.
Reisijututuba avas juba varakevadel uue rubriigi - hotelliarvustused. Igaühel on võimalus ka sõna sekka öelda oma kogemusega käidud hotellist. Ja käidud on juba Saka Cliff & Spa-s (Eesti), Scandic Hotel Anglais-is (Stockholm), Sangaste lossis (Eesti), Nordtooderis (Eesti), Lauri-Antsu turismitalus (Eesti) ja paljudes muudes kohtades.
 
3. Ööbijad lennujaamas.
Arvustada saab ka lennujaamu, kui hotelli ööbima ei sattunud. Selleks on olemas lausa rahvusvaheline leht. Mõned kommentaatorid aga on Trilliani loo lõppu ka paar oma muljet kirja pannud.
 
4. Jälle edetabel - räpaseimatest hotellidest.
Veel üks hotelliteema sattus suvesse - räpaseimad hotellid. Seda edetabelit tehakse USA kohta, mujal maailmas tuleb ise järgi proovida ja hinnata. Edetabelit juhib üks Virginia Beachil asuv öömaja.
 
5. Parim GPS on Magellan eXplorist XL.
Reisijututoa osalusel sai juulikuu Digisse testitud saadaolevaid värvilisi kaardiga käsi-GPS-e. Magellan võitis, ehkki praegu see enam nii ei pruugiks minna, sest garminil tulid just peale testi välja uued, ülitäpsed ja odavad eTrexid, mis arvatavasti oleksid suvise testi ise hoopis kinni pannud. Aga tõenäoliselt on septembris juba oodata uudiseid ka Magellanilt, eks näis mis nende Triton-seeria pillid endast kujutavad.
 
6. Rootslastel oma viski.
Kui tavaliselt satutakse Stockholmis kuningalossi ja vanalinna, siis mitmendat korda seal käies maksab kiigata Stockholmi arhipelaagi, mille vahel sõeluvad veetrammid. Reisijututuba sattus seekord rootslaste ainukesse ja esimesse viskitehasesse. Ülikallis viski on võitnud ka väärilisi auhindu, juba.
 
7. Rohelistega Matsalus.
Taimo pani kirja oma muljed viimasest roheliste rattaretkest Matsallu. Oli rahulik, läbuvaba ja peaaegu nagu vanasti.
 
8. Kuidas minna Gruusiasse?
Päris palju on küsitud reisibüroodelt ja ka Reisijututoalt infot Gruusia kohta. Mis seal ikka, räägime, mis õnnestus erinevatest allikatest teada saada.
 
9. Vabaõhumuuseum 50
Kas teadsite, et vabaõhumuuseum sai sel aastal viiekümneseks? Me ka ei teadnud, enne kui sinna sisse astusime. Sel puhul siis väike ülevaade ja klikitava galeriiga pildialbum.
 
10. Ostu-müügiralli.
N.ö e-poe sektsioonis on küll tavaliselt üsna vaikne, aga aeg-ajalt mõni tehing ikka toimub, nagu müügikuulutustest näha. Praegu on müügil Tuneesia reisiraamat, GPS ja nutitelefon.
 
11. Kosmoseturistil nüüd kaart olemas.
Google Earth pakub oma viimases versioonis nüüd võimalusi reisimiseks ka väljaspoole meie planeeti. Nimelt lisandus nupp kosmusesse vaatamiseks. Saab samamoodi nihutada-suurendada-pöörata, ainult et mitte kera väliskülge vaadates (nagu Maal), vaid Universumikera seestpoolt vaadates. Lisaks on uues Earthis võimalik lennusimulaatoriga lennata - ka väga äge kogemus, kuna all on reaalsed satelliidipildid maastikust. Vajuta vaid Ctrl-Alt-A.
 
12. Populaarseim broneerimise sihtkoht on Marbella.
Nagu juba aasta alguses tõdesime, broneeritakse hotellikohti kõige rohkem Hispaaniasse. Siis oli kuumim koht Barcelona, nüüd aga Marbella. Järgnevad teisedki Euroopa sihtkohad, lõpetab esikuuiku aga MM-i linn Osaka.

Seekord jälle kõik. Ah et mis seenejutt see alguses oli? Aivar Ruukel Soomaalt teatab, et nende teenelise teadlasega juhendatavad seenekorjamised on seoses vesiste aegade algusega taas pihta hakanud. Aga eks saab ka ilma juhendajata minna. Ilmad selleks juba käivad kah.

Häid seeneilmu :)

Tervitab
Kaido Einama
MTÜ Reisijutud
peatoimetaja
Selle kirja said kõik Reisijututoa reisilisti liikmed. Reisijututoa uudistega on võimalik liituda, lisades end reisilisti, tellides uuendustest teateid kord päevas või lisades RSS-voo oma lugejasse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.