Rootslastel oma viski - Mackmyra

Kui rääkida Rootsi viskist, siis see maksab kõva raha ja on võistlustel saanud väärt hindeid vaatamata oma noorele eale. Pruulitakse teda Stockholmi lähedal maalilises arhipelaagis.

Pildid arhipelaagireisist on galeriis.
1999. aastal otsustas kamp sõpru alustada Rootsi viski tegemisega. Esialgu sai tehtud korralik viskiõhtu ja järgmine päev ei mäletatud plaanist enam suurt midagi. Hiljem siiski kogunes taas tahtmine hakata Stockholmis viskit tegema ja lõpuks käidigi uuesti Shotimaal õppimas, kuidas kaua valmiva märjukese tegemine käib.

Osteti ka varustus ja mõned vanad brändi- ning sherrivaadid. Miks rootslased varem polnud viskit teinud? Sest viin joodi kohe ära ja seda ei jätkunud tammevaatides hoidmiseks.Seekord pandi aga alkohol maa-alustesse, külma sõja ajast jäänud sõjaväe tühjana seisvatesse graniitkoobastesse laagerdama. Sellegipoolest sai peale vaatide päevavalgele toomist kõik kiiresti otsa ja praegu on 1999. aasta väljalase juba tilgatumaks joodud. Tuleb oodata, mis saab 2004. aasta viskist.

Taanis müüakse Rootsi viskit ca 8000 krooni pudel.Stockholmi arhipelaagis asuvat viskitehast saab külastada liinilaevaga. 20 minutit sõitu ja kohal. Degustatsioon Fjäderholmarnas maksab 200 rootsi krooni. Lähedal on ka väga noobel ja kallis resto, kus kalale erlist rõhku pannakse. Saarest sõidavad mööda ka Viking Line´id jm suured Läänemere laevad, mis teel Stockholmi. Maaliline koht.

Ühel pool restot paikneb väike jahisadam ja selle taga maa-alune viskiladu, kuhu sisenedes kästakse mobiilid välja lülitada. Mine võta kinni - on see nali või turvanõue, aga meie giid väidab, et elektroonika tuleb välja lülitada, sest muidu võivad piirituseaurud plahvatada. Tõesti - haiseb viski järgi üsna karmilt.Seal laos lebavad kolme sorti vaadid: vanad sherri-, vanad viski- ja uued rootsi tammest vaadid. Paljudel on rikas Rootsi omanik - nimeslidid teatavad neist, kes on raatsinud osta omanimelise vaadi. Ei kujuta ette, palju see maksab, kui juba pudel on 8000 krooni... igatahes pidavat olema hea investeering, mis ajas kiiresti kasvab.

Maitseb Rootsi viski nagu paremad viskid kunagi. Auhindu on ette näidata ohtralt. Degustatsioonil muide on tavalisest kangem jook, mida tuleb veega lahjendada - ligi 70-kraadine.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.