[Reisijututoa list] Sündmusterohke vananaistesuvi

Reisijututuba pole õige mitu kuud endast teada andnud, kui just pole tellitud igapäevast teadaandmist toimunud muudatustest lehel. Nüüd räägime siis kõik südamelt ära, sest vaatamata suure sooja lõpule kestab väiksem soe edasi ja sügis kubiseb reisiüritustest.

1. Kaberneeme-Ihasalu: tundeline teekond kallasrajal.
Rubriigist "Uusi marsruute" pakume esimesena välja keset suurt suve ja parme ette võetud kallasrajamatka Kaberneemest Ihasallu. Kallasradadega on Eestis keeruline, sest tihti on nad formaalselt lahti, kuid reaalselt kinni. Nii juhtus ka meil, kui viisakusest paari hoovi kohalt tiiru ümber sisemaa tegime. Alles on ka GPS-träkk, kellel see riistapuu olemas, saab endale teekonna laadida sellelt lehelt. Pilte tegime ka.

2. Lõpuks sai ka vee alla - proovisukeldumine Pedassaarel.
Imede ime, aga siinkirjutaja polnudki varem sukeldumas käinud. Väidetakse, et see tekitab sõltuvust. Võimalik. Reimann Retkedega kajakkidel Pedassaarele jõudes koukisime pagasiruumidest varustuse välja ja sukeldusime. Esimese ehmatusega ajas hingeldama. Aga pärast oli juba väga lahe. Tasub proovida, et oma sise- või välisreisile jumet anda.

3. Paljassaar kisub looduspargiks.
Tõsi ta on, et eelmisel aastal nägi see Tallinna poolsaar välja pigem prügimägi. Sel aastal on üht-teist juba muutunud. Näiteks see, et autotee on suletud, linnuvaatlustorn on püsti ja avatud on ka rand - Pikakari rand Katariina kail.

4. Egiptusesse lastega.
Eestlaste populaarseimast sihtkohast Egiptusest ei saa kohe mööda. Lilleriin kirjeldab, kuidas lastega sellel kuumal maal käia.

5. Jurmalas, seljakoti ja ühistransaga.
Ega üks korralik backpack- ehk seljakotireis pea tingimata Aasia külades toimuma. Maire42 käis bussiga Tartust Lätis - Aluksnes ja Jurmalas.

6. Maailma parim reisilugu - ehk ka sinu võimalus?
Reisijututoa ingliskeelne nimekaim Traveller´s Tales valib maailma parimat reisilugu. Auhinnafond on pigem kui mõne Eesti fotokonkursi oma, aga au ja kuulsust kindlasti kuhjaga.

7. Looduseomnibuss alustab nüüd Tartust ja Pärnust.
Loodusreisiliikumine jõuab Tallinnast kaugemale - Jaan Riis pakub nüüd nädalavahetuseti ka bussireise Eesti kaunitesse paikadesse lisaks Tallinnale algusega Tartust ja Pärnust.

8. Uus GPS-mäng - Geoxota.
Scout, kes mõtleb välja aina uusi GPS-mänge, sai hiljuti valmis veel ühega - lisaks juhuslike punktide jahtimisele juhuslikes kohtades on ka juhuslik see aeg, mille jooksul nad on nähtaval. Seega tuleb kihutada punktidesse võimalikult kiiresti, muidu nad kaovad. Koguda tuleb terve seeria "lippe". Eestis on mänguga juba algust tehtud.

9. Marimetsa raba - hiiglapikk ja põnev rabarada Lääne-Eestis.
Septembris avastasime Läänemaal huvitava matkaraja - Marimetsa Risti lähedal, kus on kokku kolm vaatetorni ja 6-7 km laudteed. Võimas. Rabaelamus on garanteeritud. GPSi jaoks on teekonnafail siin ja pildid silmailu jaoks siin.

10. Tihe nädalavahetus.
Nüüd aga selle nädalavahetuse juurde, mis tõotab tulla sündmustetihe. Valikut on tuhitoolireisijatest aktiivsete sportlasteni, tuimast väntamisest kultuurilise elamuseni. Kõigepealt lääne poole - algab Matsalu loodusfilmide festival (neljapäevast pühapäevani). Lõuna pool on Folgi lõikuspidu (laupäev-pühapäev), laupäeval saab tippjuhtidega Kõrvemaa terviseradasid proovida ja reede öösel toimub teadlaste öö.

Reisijututoa väike seltskond jõuab nädalavahetusel ilmselt Matsallu, sest seal saab ka vaadelda üht Euroopa suurimat rändlindude rist-teed. Aga kes teab, ehk ka kaugemale. Ja kui tahad väga püsivalt ja tihedalt kursis olla uuenduste ja uute artiklitega Reisijututoas, saab seda teha kahel viisil - tellida uuendused e-postkasti (iga päev, kui midagi on) või RSS-vooga oma RSS-lugerisse. Uudistekiri ilmub aga järgmine kord jälle lähikuudel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.