Lõuna-Eestis tehakse tõukerattamatku

Foto saatis Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus.

Levo Tohva, Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus

Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus sattus viimane kord Reisijututoa huviorbiiti siis, kui toodi Eestimaale Kicksparkid ehk tõukekelgud. Kelgud võeti eestlaste poolt sooja südamega vastu, mis andis meile julgust tõukamishuvilistele ka suvist tegevust pakkuda.

Taevaskojas saab maikuust alates osaleda tõukerattamatkadel. Matkad toimuvad kolmel erineval marsruudil Taevaskoja - Kiidjärve ümbruses ja Postiteel (vana Tartu -Võru maantee). Matkade pikkus sõltuvalt marsruudist on 1,5 t kuni 6 t. Matkagrupi suurus võib olla kuni 20 inimest + 2 matkajuhti.

Mida kaasaegne tõukeratas täpsemalt kujutab?

Tõukerattaga seostub ehk lapsepõlve mälestuspilt plekist ja puidust valmistatud sõiduvahenditest millega põlvpükstes poisikesed ringi kihutasid.
Kaasaegne, täiskasvanutele mõeldud tõukeratas (kickbike, kickscooter) ei meenuta kuigi palju neid endisaegseid sõiduvahendeid.
Moderne ratas on kerge, kiire, kauni disaini ja tugeva ehitusega. See teeb temast sarmika ja keskkonnasõbraliku liikumisvahendi mis on mõeldud puhkamiseks, sportimiseks ja lihtsalt lõbutsemiseks.
Samas on tõukeratas säilitanud ühe endisaegse joone – edasiliikumine toimub ikka ühe jalaga tõugates ja siis pikalt edasi veeredes.

Milline on tõukeratta ehitus?
Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskuses kasutatav mudel Cross Country on Kickbike´ide (Kickbike Worlwide Company kaubamärk) perekonnas viimane ja kõige täiuslikum mudel mis on välja arendatud pikkade katsetuste käigus soomlase Hannu Vierikko poolt.
See on hea ratas looduses liikujale. Nii kivisel pinnasel kui ka mudas, liivas ning lumes saab temaga hästi hakkama. Ta on väga stabiilne ja kerge jooksuga ning sobib sõitmiseks nii metsas kui ka linna äärekividel ja munakiviteedel.
Esiratta mõõduks on 26´´, tagarattal 18´´,  mõlemal rattal on V pidurid. Raam on alumiiniumist. Kogu ratas kaalub ainult 9 kg ja on varustatud tugijalaga, osadel neist spetsiaalne eemaldatav korv kerge varustuse kaasavõtmise jaoks. 

Milline on sõidutehnika?
Tõukamine on lihtne - tee pikk ja lõdvestunud tõuge jalaga. Mida kõrgemale tõstad põlve, seda pikem tõuge tuleb. Seejärel luba rattal veereda. Selleks, et koormata mõlemat jalga ühtlaselt, vaheta iga 3-10 tõuke tagant tõukejalga.
Ülesmäge sõites tõuka tihedamalt ja vaheta sagedamini tõukejalga.

Turvalisus.
Sõidu ajal tuleb hoida alati kahe käega juhtrauast kinni
Mäest alla kihutades asetada mõlemad jalalabad diagonaalselt astmelauale.
Pidurdamisel tuleb lasta keha madalamale, et raskuskese alla viia.
Alati tuleb kanda alati kaitsekiivrit.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.