Seikleja.com alustab Eesti nelja nurga ekspeditsiooni

Merekajakiga võib aerutada päris panga alla.Seikleja.com alustab ka sel kevadel omapärast ekspeditsiooni - kui eelmine aasta tehti kajakkidega tiir ümber Eesti, siis seekord sõidetakse nurkadesse, võetakse ette Eesti nurgasaared.
Nelja nurga tuuril aerutatakse kajakiga Eesti territooriumi kõige kaugematesse nurkadesse:
Ruhnu on Eesti kõige lõunapoolsem ja ühtlasi rannikust kõige kaugemal asuv meresaar. Ruhnu asub linnulennul Kuressaarest 70 km ja Kihnu saarest 54 km kaugusel.

Vaindloo on Eesti kõige põhjapoolsem saar ja põhjapoolseim maapunkt üldse. Vaindloo asub rannikust ca 30 km kaugusel ja mis teeb sellest põhjarannikul mandrist kõige kaugemal asuva saare. Vaindloo on 200m lai ja 600m pikk graniitaluspõhjaga saar, kus asub Eesti piirivalve alaline vaatluspunkt.

Nootamaa on Eesti kõige läänepoolsem saar ja maismaa punkt. Nootamaa asub Baltimaade kõige vanemas looduskaitsealas, Vilsandi Rahvuspargis, ja on loodusreservaat. Hobuserauakujuline saar on kunagine troopikamere atoll ja praegune oluline lindude pesitsuspaik. Nootmaa on aastaringselt külastuseks suletud, seetõttu me seal ei maabu, vaid aerutame ringi ümber saare.

Piirissaar on Eesti kõige idapoolsem asustatud saar ja Peipsi järve ainukene inimasustusega saar. Piirissaar on alati olnud piiri saar.

Matk Piirissaarele toimub 6-7.juunil. Matk algab ja lõppeb Meerapalu sadamast Peipsi ääres. Matka pikkus on umbes 25 km.

Mereseiklus Vaindloo saarele toimub 12-14. juunil ja saab alguse Letipea neemelt. Letipealt Vaindloole on ca 30 km, vahepeatus poolele teele jääval Uhtju saartel. Puhtalt edasi-tagasi aerutamisele kulub kaks päeva. Matk on kolmepäevasena planeeritud seepärast, et kogu üritus sõltub väga tugevalt ilmast. Kolmas päev on juba algselt plaanitud varupäevana, aga vaatamata sellele võib kogu ajakava tulenevalt ilmast muutuda. Matka pikkus ca 60 km.  

Kajakiseiklus Ruhnu toimub 18-22 .juunil marsruudil Kuressaare-Abruka-Ruhnu-Kihnu-Munalaid.
18. juunil alustatakse ekspeditsiooni Nootamaa saare külastamisega. Nootamaa saar ja selle ümbrus on 200m ulatuses loodusreservaat ja sõidetakse kajakkidega ringi ümber saare, peatus tehakse naabruses asuval Salava saarel.

18. juuni õhtul plaanitakse jõuda Abrukale ööbima. Sealt plaanitakse sobiva ilma korral järgmisel hommikul 55 km kaugusel asuvale Ruhnule startida. Kui ilm ajakava segamini ei paiska , siis 20.juunil tutvutakse juba Ruhnu saarega.

21.juunil plaanitakse ette võtta 55 km pikkune Kihnu-Ruhnu ületus ja 22. juunil Kihnust mandrile Munalaiu sadamasse. Mereseiklusel aerutatakse läbi ca 150 km.

Nii nagu Kajakil Ümber Eesti ajal, kajastatakse ka seekord kogu seiklust www.seikleja.com kodulehel, kust igal õhtul saab lugeda päeva kokkuvõtet ja emotsioone otse sündmuskohalt. 

 (uudis pärit seikleja.com kodulehelt)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.